04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність - запорука зростання вашого бізнесу

Наш успіх

Сергій Сиволобов, заступник директора Групи компаній «ДІСЛА»

Наш завод новий, його збудували у 2012 році. Ми думали, що знаходимося у вигідному становищі, але часто запитували себе: чому продукція китайського виробництва дешевша за нашу, вітчизняну? Будь-яке ливарне виробництво, яке пов’язане з алюмінієм, є енерговитратним. Коли до нас прийшли експерти Центру РЕЧВ з технічним аудитом, то вони підрахували, що втрати відходів алюмінію на нашому виробництві становлять 48 тон на рік. Отже, після виходу заводу на запроектовану потужність, кількість відходів алюмінію збільшиться вдвічі. Тому пропозиція експертів Центру про використання сплаву алюмінію нас дуже зацікавила, адже у такому випадку ціна на нашу продукцію може стати нижчою за ціну китайського виробництва, а це зробить нас більш затребуваними і конкурентоспроможними. Висловлюю подяку Центру РЕЧВ і сподіваюся на подальшу плідну співпрацю.

Всеволод Яременко, директор ДП «НДІ «Еластик»

Аналізуючи роботу підприємства, ми дійшли висновку, що насправді марно витрачаємо велику кількість енергоресурсів. Тому в липні 2016 року ми розпочали співпрацю з Центром РЕЧВ. Фахівці Центру проаналізували роботу нашого обладнання з виробництва дослідних партій гумово-технічних виробів. У ході обстеження знайдено, на мою думку, дуже цікаве та ефективне технічне рішення, яке дозволить нам скоротити обсяги енергоспоживання на роботу витяжки й досягти значних покращень у роботі лінії безперервної вулканізації гумово-технічних виробів. Зараз при погодинному споживанні електроенергії 80 кВт, сподіваємося, що отримаємо скорочення в 2 рази. Фахівцям Центру РЕЧВ хочу побажати наснаги й нових інноваційних рішень.

Володимир Коровай, ПрАТ «Запоріжвогнетрив»

Наше підприємство вже протягом двох років співпрацює з Центром РЕЧВ. Проводилися заходи з підвищення ефективності виробництва. Еексперти Центру запропонували скоротити тепловтрати через загороджуючі конструкції (поверхні) тунельної печі. ПрАТ «Запоріжвогнетрив» виконав усі запропоновані технологічні рекомендації, оскільки ми самі були зацікавлені перевірити, чи будуть заходи ефективними. І вони виявилися дуже ефективними. До модернізації температура на поверхні печі становила 168°С, а після – 89°С. Цей приклад дуже ілюстративний, бо доводить, що запропоновані Центром РЕЧВ рішення сприяють економії природного газу, інших енергоресурсів, а також заощаджують тепло. Я дуже раджу енергоємним виробництвам розпочинати з енергоаудиту, який виявляє безліч недоліків і дозволяє їх усунути за допомогою інноваційних технічних рішень, що в подальшому дає суттєву економію теплових ресурсів.

Петро Поліщук, начальник технічного відділу «Вишнівського ливарно-ковальського заводу».

Щоб стати на ринку конкурентоспроможним, необхідно знижувати собівартість одиниці продукції. З Центром ресурсоефективного та чистого виробництва ми розпочали працювати 2 роки тому. Експерти Центру визначили об’єми наших тепло- і енерговтрат та надали практичні рекомендації про можливості заощадження. Завдяки впровадженим рекомендаціям ми досягли понад 25% економії електроенергії на виробництві. Найближчим часом ми плануємо модернізувати футеровку, замінити газові пальники тощо. В першу чергу ми приймаємо рішення про впровадження заходів, які не потребують грошових витрат, а вже потім – більш витратних, але ефективних. Маючи на заводі 6 газових печей і плануючи їх реконструкцію, ми розраховуємо на значне скорочення тепловтрат, що значною мірою зекономить обсяги споживання енергоресурсів.

Дмитро Білий, заступник директора ДВНЗ «Київський електромеханічний коледж»

У нашому коледжі навчається близько 800 студентів, а це діти від 14 до 18 років. Ми сплачуємо великі рахунки за опалення, а в аудиторіях холодно. Цей факт примусив адміністрацію коледжу задуматися про оптимізацію існуючої системи опалення. Ми уклали з Центром РЕЧВ відповідний договір. Визнаємо з радістю, що працівники Центру працюють віддано. Разом з нами експерти Центру виконали енергоаудит будівлі коледжу, виявили проблемні зони та розробили план дій. Впроваджені заходи з удосконалення роботи опалювальної системи були суттєвими, бо в аудиторіях підвищилася температура і, як наслідок, вчитися і працювати стало набагато комфортніше. Ми дуже раді співпраці з ЦРЕЧВ та в подальшому плануємо зреалізувати вартісніші проекти, одним із яких має бути встановлення ІТП із погодозалежним регулюванням. Ми бачимо результати і вони очевидні.