Кращі практики вдосконалення виробничих процесів представлено відвідувачам виставки “Екологія підприємств – 2018”

З 6 по 8 листопада Центр РЕЧВ представив Проект ЮНІДО “Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та чистого виробництва в Україні” на виставці “Екологія підприємства – 2018”.

Для відвідувачів виставки Центром було організовано інформаційний семінар “Методи вдосконалення виробничих процесів: кращі практики” разом із партнерами з Асоціації “Укрцемент”. Read More

Три українських підприємства стали переможцями Всесвітньої премії з Хімічного лізингу

6 листопада 2018 року відбулась Четверта церемонія нагородження всесвітньою премією з Хімічного лізингу у Відні, Австрія у рамках Конференції з зеленої хімії 2018.

Цього року 10 заявок з України було успішно підготовлено у тісній співпраці з Центром ресурсоефективного та чистого виробництва, 3 фіналісти були запрошені на офіційну церемонію нагородження премією з Хімічного лізингу. ПБК “Радомишль” отримав БРОНЗУ, а ТОВ “Еколаб” був нагороджений СРІБЛОМ у категорії “Тематичне дослідження” за успіхи у застосуванні хімічного лізингу у процесах обробки поверхні. Кафедра загальної екології та екотрофології Білоцерківського національного аграрного університету здобула ЗОЛОТО в категорії “Дослідження” за успішну розробку навчальної програми з хімічного лізингу. Read More

Досвід Швейцарії – українським підприємствам

Навчально-ознайомчий тур до Швейцарії відбувся з 1 по 6 жовтня 2018 року в рамках проекту ЮНІДО «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва в Україні». Місія туру полягала у презентації особливостей реалізації концепції ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ) у Швейцарії, а ключовою темою стало поводження з відходами.  Read More

Центр РЕЧВ першим акредитовано в рамках стратегії ЕКО-банкінгу

Центр ресурсоефективного та чистого виробництва став першою компанією, акредитованою ПАТ АБ «Укргазбанк» для здійснення енергоаудитів підприємств в рамках стратегії Еко-банкінгу.

Укргазбанк обрав своєю стратегією підтримку клієнтів, які впроваджують ресурсоефективні проекти та проекти, пов’язані зі зменшенням шкідливого впливу на довкілля.  Read More

Відбувся вебінар Центру РЕЧВ на тему комплексного використання різних джерел енергій для потреб промислових підприємств

Енергоресурси дорожчають кожного року, і підприємствам все складніше витримувати конкуренцію, тримаючи ціни на продукцію на розумному рівні. Як обрати найкращу стратегію оптимізації енергоспоживання, на що звернути увагу першочергово? Цим питанням був присвячений вебінар Центру РЕЧВ на тему «Комплексне використання різних джерел енергій для потреб тепло- та холодопостачання промислових підприємств», який відбувся 13 вересня 2018 року. Read More

Просування ресурсоефективності: український досвід

Кілька десятиліть на глобальному рівні точаться дискусії щодо нових моделей економічного та промислового розвитку, які б сприяли вирішенню кількох системних завдань. По-перше, йдеться про скорочення економічного розриву між багатими та бідними країнами шляхом підтримки якісного економічного зростання останніх. По-друге, вирівнювання доходів, подолання бідності та зубожіння в глобальному масштабі. По-третє, пришвидшення темпів економічного розвитку з метою забезпечення базових потреб людей в умовах перенаселення планети. По-четверте, захист довкілля та відновленню ресурсної бази. Для розв’язання цих питань було запропоновано концепцію сталого розвитку, яка дозволила поєднати в єдину логічну систему цілий комплекс заходів, спрямованих на досягнення економічних, екологічних та соціальних цілей одночасно.

Read More

Тренінг з ефективного використання електроенергії в промисловості та будівлях України

18-19 червня 2018 р. на базі ДВНЗ “Київський електромеханічний коледж” відбувся тренінг щодо ефективного використання електроенергії в промисловості, електричних системах та будівлях України. Захід організовано Центром ресурсоефективного і чистого виробництва.

Тренерами заходу були швейцарські інженери-електрики, представники компанії Lenum AG Switzerland, експерти з міжнародним досвідом у сфері впровадження енергоефективності виробничих процесів – Holger Papst  (Хольгер Папст ) та Christoph Hauser  (Крістоф Хаузер).

Учасники заходу – студенти 2-3х курсів коледжу, протягом дводенного семінару прослухали про екологічні наслідки від впливу різних джерел енергії і її споживання в Україні та світі, пригадали основних споживачів енергії в промисловості, електричних системах і будівлях, розглянули світові найкращі доступні техніки та практики та взяли участь у вирішенні низки кейсів.

Read...

В Інтерфакс-Україна відбулась презентація посібника “Основи ресурсоефективності підприємств”

Розбудова ресурсоефективної економіки є трендом розвинутих країн. Європейським Союзом були прийняті «Дорожня карта ресурсоефективної економіки Європи» та «Стратегія економіки замкненого циклу» (2015). При цьому середня продуктивність ресурсів у Європі з 2000 по 2016 рік зросла майже в півтора рази: з 1,47 до 2,08 євро/кг.

Про це йшлося сьогодні під час прес-конференції представників Платформи зростання зеленої економіки: директора Центру ресурсоефективного та чистого виробництва Ігоря Шиловича, директора Інституту зеленої економіки Вячеслава Потапенка, заступника національного координатора демонстраційного проекту «Ресурсоефективне та чисте виробництво» програми «Екологізація економіки країн Східного партнерства ЄС» (EaP GREEN) Андрія Ворфоломеєва та виконавчого директора Центру ресурсоефективного та чистого виробництва Тараса Сакалоша.

Read More

Семінар для викладачів та аспірантів «Аналіз життєвого циклу (LCA) як складова методики РЕЧВ (RECP)»

27 квітня в Залі засідань адміністративної ради КПІ ім. Ігоря Сікорського пройшов семінар для викладачів та аспірантів «Аналіз життєвого циклу (LCA) як складова методики РЕЧВ (RECP)» за участі швейцарського спікера Фреді Дінкеля (Fredy Dinkel) – старшого партнера Carbotech AG.

На семінарі були представлені переваги, методи і приклади застосування аналізу життєвого циклу при розробці та плануванні виробничих процесів. Також представлена інноваційна програма еколого-економічного аналізу заходів впровадження РЕЧВ, розроблена студентами КПІ, – “PEER v. 1.13”.​

Керівний Комітет гідно оцінив результати діяльності Центру у 2017 році

23 квітня 2018 року в Залі засідань Адміністративної ради КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулось засідання Керівного комітету проекту “Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні”

Засідання мало на меті представити результати діяльності Центру РЕЧВ у 2017 році та визначити подальші дії щодо розвитку проекту на перспективу до 2020 року.

 

Read More