04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
 • English
Ресурсоефективність - запорука зростання вашого бізнесу

Центр РЕЧВ став одним із співорганізаторів V форуму енергоефективного партнерства

12 квітня 2019 р. у Києві КВЦ “Парковий” приймав учасників 5-го Форуму енергоефективного партнерства “Територіальні громади, держава, бізнес: Прозорі інвестиційні моделі”, організованого Держенергоефективності. Цьогоріч у форумі взяли участь представники ОТГ, міністерств і відомств, аби обговорити сучасні фінансові механізми з підвищення енергоефективності та їх впровадження. Завдячуючи плідній роботі у трьох секціях, Агентству разом із експертами вдалося розкрити плани щодо стимулювання ОТГ, промислових підприємств, державних установ до енергоефективності.

З-поміж запрошених спікерів були:

 • Геннадій ЗУБКО – Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України;
 • Сергій САВЧУК – Голова Держенергоефективності;
 • Йоханес БАУР – Перший радник, керівник відділу Програм зовнішньої допомоги «Енергетика. Навколишнє середовище. Транспорт» Представництва ЄС в Україні;
 • Олексій РЯБЧИН – Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету ВРУ з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки;
 • Ірина ОВЧАРЕНКО – Голова Держводагентства;
 • Іма ХРЕНОВА-ШИМКІНА – заступник керівника проекту GIZ «Реформа в сфері енергоефективності в Україні»;
 • Паата ДЖАНЕЛІДЗЕ – міжнародний консультант та радник з питань екології та сталого розвитку ПРООН в Україні.

Ключовими темами Форуму стали:

 • Державна політика у сфері енергоефективності;
 • Енергоменеджмент – старт енергоефективності у громадах;
 • Від класичного до поглибленого ЕСКО-партнерства – нові моделі технологій та співфінансування;
 • ЕСКО та енергоменеджмент на державних об’єктах: перші успіхи;
 • Енергоефективність у промисловості: джерела фінансування проектів.

Центр ресурсоефективного та чистого виробництва виступив співорганізатором форуму, а його директор – Андрій Ворфоломеєв – став спікером у секції №3 «Енергоефективність у промисловості» (Панель № 1. Енергоефективність та виконання міжнародних угод). Зала для проведення цієї секції була переповненою, вмістивши понад 70 бажаючих долучитися до питання енергоефективності в національній промисловості.

Тарама Буренко, заступник директора департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності, виступила модератором секції, яка передбачала виступи спікерів та дискусії у форматі «запитання-відповіді». Головними спікерами стали: Олександр Черних, директор департаменту промислової політики Мінекономіки, із доповіддю про енергомодернізацію промисловості; Світлана Гринчук, директор Департаменту з питань зміни клімату та захисту озонового шару Мінприроди, з доповіддю про Директиви ЄС та вимоги щодо скорочення викидів парникових газів у промисловості. Андрій Ворфоломеєв, директор Центру РЕЧВ, у своїй доповіді розповів про зростаючі запити від підприємств української промисловості на модернізацію для скорочення споживання палива і матеріалів.

Також у секції взяли участь: Євген Іншеков, координатор з навчання і стандартизації Проекту UNIDO «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України». Він поінформував про останні зміни у стандарті ISO 50001 та їх наслідки для підприємств. Від проекту GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» участь у секції взяли 2 представники: Світлана Чеботарьова, радник проекту, та Артем Саф’янц технічний консультант проекту. Вони розповіли про переваги об’єднання підприємств у енергоефективні мережі, поділилися німецьким досвідом з цього питання та попередніми результатами проведених проектом енергоаудитів в Україні.

 

V Форум енергоефективного партнерства об’єднав понад 600 представників Уряду, Парламенту, ЄС, міжнародних організацій, бізнесу, місцевої влади, ОТГ та громадськості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.