04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність - запорука зростання вашого бізнесу

ДІЯЛЬНІСТЬ КЛУБІВ РЕЧВ В УКРАЇНІ

У рамках виконання компоненту «Циркулярна економіка та нові можливості зростання» міжнародної Програми «Європейський Союз для довкілля» (EU4Environment) у Полтавській та Хмельницькій областях створено клуби РЕЧВ.  

До участі в клубах запрошено 20 виробничих підприємств, яким запропоновано вивчення концепції РЕЧВ та подальше впровадження її у виробничих процесах. Основною метою цієї діяльності є зниження навантаження на довкілля та покращення соціально-економічних показників не тільки компаній, але й населених пунктів, у яких розташовані виробництва.

З грудня 2019 року експертами Центру РЕЧВ організовано серію навчальних модулей для учасників клубів, на яких вони мали змогу ознайомитися з наступними темами: еколого-економічний профіль підприємства, енергія, вода та стоки, сировина та відходи, хімічні речовини, небезпечні відходи та викиди, «План дій». На кожній зустрічі представники компаній мали можливість отримати індивідуальну консультацію від експертів Центру РЕЧВ, а також налагодити контакти для подальшої співпраці.

З березня 2020 року у зв’язку з дотриманням норм протидії пандемії формат зустрічей було змінено. Відтоді вони відбувалися в онлайн режимі. Для тих підприємств, які не змогли приєднатися до нарад у реальному часі, здійснювалася розсилка навчальних матеріалів та тематичних публікацій, а також було надано доступ до безкоштовного сервісу індивідуальних онлайн консультацій від експертів Центру РЕЧВ.

На даний час компанії перейшли до етапу впровадження інструменту самостійної оцінки підприємства та розробки «Планів дій». Цей етап особливо важливий, оскільки охоплює наступні теми: відбір доцільних опцій, розрахунок вартості, термінів окупності, економії ресурсів та екологічного ефекту.

Програмою також передбачено серію візитів експертів на кожне підприємство з метою виконання інструментальних вимірювань та надання консультацій про впровадження технічних та організаційних рішень.