04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність – запорука зростання Вашого бізнесу

ОНЛАЙН-СЕМІНАР “ІНСТРУМЕНТ I-GO АСИСТЕНТ ДЛЯ МАЛИХ ТА СЕРЕДНІХ ПІДПРИЄМСТВ ТА ЗАПУСК МЕРЕЖІ I-GO”

12 травня 2022 року у режимі онлайн на платформі Zoom відбувся регіональний онлайн-семінар “Інструмент I-GO Асистент для малих та середніх підприємств та запуск Мережі I-GO”, організований Платформою зеленої промисловості та Програмою “Європейський Союз для довкілля”. Семінар був присвячений офіційному запуску інструменту I-GO Асистент для малих та середніх підприємств (МСП), також презентації цього інструменту та Мережі I-GO для організацій, які підтримують МСП, а також роз’ясненню способу його використання.

Ханнес Макналті – менеджер Платформи зеленої промисловості – розповів про ініціативу I-GO для МСП та результати пілотного проєкту. Він зауважив, що ця ініціатива покликана вирішити питання ефективної взаємодії з великою кількістю МСП та підтримати їх у вирішенні конкретних потреб. Також він пояснив, що мережа I-GO є адаптованою структурою підтримки для взаємодії між МСП, клієнтами МСП та організаціями, які підтримують МСП. “Мережа I-GO створена підтримувати тих, хто підтримує МСП”, – наголосив доповідач.

Конкретніше про алгоритм роботи з інструментом I-GO Асистент розповіла Трейсі Ель Ачкар – спеціалістка з питань зеленої промисловості Платформи зеленої промисловості. Вона наочно продемонструвала як працює інструмент самооцінки підприємства, як можна отримати опис свого статусу з ресурсоефективності, порівняти його з середніми показниками, та зрештою отримати рекомендації щодо підвищення власної ресурсоефективності. Було також поінформовано про те як отримати перелік необхідних інформаційних матеріалів з Центру підтримки МСП.

У своєму виступі Тетяна Чернявська – координаторка програми EU4Environment, ЮНІДО – зосередилася на презентації та досягнутих результатах при виконанні компоненти 2 “Циркулярна економіка та нові можливості зростання” програми “EU4Environment”. Серед іншого, вона ознайомила учасників семінару з розробленими тематичними дослідженнями (кейсами) практичного впровадження концепції РЕЧВ на підприємствах та досягнутими екологічними, фінансовими та економічними перевагами.
Кшиштоф Міхалак – старший менеджер програми (ОЕСР) – проінформував про забезпечення сталого розвитку РЕЧВ на національному та регіональному рівнях через мережу РЕЧВ-експертів, включаючи РЕЧВ-клуби для МСП.
До семінару долучилися понад 80 учасників, ними стали представники організацій, які співпрацюють з МСП (представники бізнес-асоціацій, організацій розвитку, державних установ, НУО, фінансових установ та донорів). Семінар сприяв подальшому розвитку співпраці між ініціативою I-GO та програмою “EU4Environment” в рамках проведення серії семінарів для організацій, які підтримують МСП.

Після основної частини з виступами доповідачів учасники семінару були запрошені до інтерактивного діалогу, в якому спікери надали відповіді на запитання від активних слухачів. 

Онлайн-семінар для країн Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії став третім після аналогічних, організованих для країн Латинської Америки та Карибського басейну, а також Африки.

Що буде далі?

Впродовж 4-6 місяців інструмент I-GO Асистент буде тестуватися, а учасники Платформи зеленої промисловості та Мережі I-GO будуть популяризувати інструмент серед ключових груп МСП та постачальників послуг. Основна мета тестового періоду – отримати відгуки від користувачів (представників МСП) про функціональні можливості інструменту I-GO Асистент та доцільності адаптованого підбору знань та послуг підтримки з ресурсоефективності.

Більше про ініціативу I-GO тут.

Більше про програму “EU4Environment” тут.

Відеозапис семінару англійською мовою можна переглянути за цим посиланням.