04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність - запорука зростання вашого бізнесу

Керівний Комітет гідно оцінив результати діяльності Центру у 2017 році

23 квітня 2018 року в Залі засідань Адміністративної ради КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулось засідання Керівного комітету проекту “Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні”

Засідання мало на меті представити результати діяльності Центру РЕЧВ у 2017 році та визначити подальші дії щодо розвитку проекту на перспективу до 2020 року.

 

Участь у засіданні взяли ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського, академік НАН України Михайло Згуровський, Проектний менеджер з РЕЧВ у Державному секретаріаті Швейцарії з економічних питань (SECO) Філіп Ішер (Philipp Ischer), координатор проекту РЕЧВ Організації об’єднаних націй з промислового розвитку (ЮНІДО) Петра Швагер (Petra Schwager), головний технічний радник проекту (ЮНІДО) Бранко Дуніч (Branko Dunjic), Технічний радник з питань РЕЧВ для країн Латинської Америки та Карибського басейну (ЮНІДО) Цезар Барахона (Cesar Barahona), заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Ніколя Гігас (Nicolas Guigas), міжнародний консультант Еміна Аліч (Emina Alic), експерт з довкілля Carbotech AG (Швейцарія) Фреді Дінкель (Fredy Dinkel).

Відкриваючі засідання, Михайло Згуровський повідомив учасників, що у 2017 році  Центр здійснив 30 технічних обстежень підприємств у 6 регіонах України. «КПІ, як один із засновників Центру, задоволений динамікою його розвитку, і надалі буде підтримувати Центр усіма можливостями та науково-технічним потенціалом», – додав ректор.

Директор Центру Ігор Шилович доповів про основні результати діяльності у 2017 році. За результатами проведених обстежень підприємств експерти Центру згенерували 123 технічних рішення. Очікувана економія ресурсів в разі їх впровадження на підприємствах складе для матеріалів та сировини – 4329,56 т; для хімікатів – 926,00 кг; для води – 128352 м3; для електроенергії – 4914,19 МВт*год, для теплоти – 24007,72 МВт*год.  Сумарне зниження викидів CO2 при цьому оцінюється у 6611,86 т.

Спираючись на доповідь про підсумки 2017 року Філіп Ішер зазначив: «Три роки тому Центр знаходився у непростій ситуації, спричиненою економічною кризою в Україні. З того часу ми фактично стали свідками того, як Центру вдалося вийти на шлях сталого зростання. Ми відчуваємо велике задоволення тим, що показник самостійності Центру на даний момент становить 32%. Одне з очікувань, які ми дійсно маємо, полягає в тому, що Центр у майбутньому зможе продовжувати зміцнювати рівень самостійності».

Бранко Дуніч, головний технічний радник проекту, зазначив, що «рівень технічної експертизи українського Центру – один з найвищих серед усіх центрів більш чистого виробництва, що працюють у світі».  

Петра Швагер, Менеджер Проекту ЮНІДО, зазначила: «Ми спрямовані на те, щоб у наступні роки підготувати Центр до стабільної незалежної роботи. Ми також підтримуємо рекомендації розширити діяльність Центру у регіонах і працювати всюди, де ми побачимо запит». За словами пані Швагер, Центр також має приділяти значну увагу розвиткові співпраці з Урядом України з метою удосконалення національної промислової політики. «Завдяки роботі в компаніях Центр може надавати державі додаткову інформацію, щоб створити ефективну політику щодо промислового розвитку – як це можна стимулювати, що можна дати підприємствам, щоб зробити їх більш ресурсоефективними. Це дуже важлива роль Центру – мати довгострокову національну відповідальність».

Директор Департаменту промислової політики Мінекономрозвитку України Олександр Черних підтвердив значущість співпраці з Центром з точки зору формування ефективної стратегії промислового розвитку України, яка наразі напрацьовується Міністерством.  Пан Черних також висловив сподівання, що у майбутньому Міністерство матиме змогу надавати українським компаніям можливість обмінюватися досвідом щодо кращих практик  ресурсо- та енергоефективності. «Колись повинна з’явитися така «чарівна кнопка» на веб-сайті Міністерства. І в цьому напрямку нам дуже важливий досвід Центру», – сказав Олександр Черних.

Виконавчий директор Центру РЕЧВ Тарас Сакалош акцентував увагу на тому, що успішна робота і розвиток Центру в Україні стали можливими завдяки постійній і всебічній підтримці міжнародних партнерів і донорів проекту – передусім ЮНІДО, Урядів Швейцарської Конфедерації і Республіки Австрія.

За підсумками засідання Керівного комітету було ухвалено низку рішень, спрямованих на подальше зростання Центру та поширення в Україні підходів РЕЧВ.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *