04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність - запорука зростання вашого бізнесу

Керівний комітет схвально оцінив результати діяльності Центру РЕЧВ у 2018 році

6 березня в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулося засідання Керівного комітету проекту “Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні”.

Поряд із такими щорічними пунктами порядку денного як презентація результатів діяльності Центру РЕЧВ за попередній рік та затвердження плану дій на рік, що розпочався, цього разу був доданий третій – розвиток еко-індустріальних парків (ЕІП), який є перспективним для України та викликав неабияку зацікавленість в аудиторії.

У засіданні взяли участь: менеджер проекту з РЕЧВ Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) Петра Швагер (Petra Schwager), головний технічний радник проекту (ЮНІДО) Бранко Дуньїч (Branko Dunjić), заступник менеджера проекту з питань РЕЧВ (ЮНІДО) Еміна Аліч (Emina Alić), заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Ніколя Гігас (Nicolas Guigas), координатор проектів з питань сталого використання енергоресурсів та міського розвитку Швейцарського бюро співробітництва в Україні Анна Вільде, директор Центру РЕЧВ в Україні Андрій Ворфоломеєв, проректор з науково-педагогічної роботи відділу міжнародних зв’язків КПІ ім. Ігоря Сікорського Сергій Сидоренко, директор департаменту промислової політики Мінекономрозвитку України Олександр Черних.

У вітальному слові Сергій Сидоренко наголосив, що, будучи одним із засновників Центру, КПІ ім. Ігоря Сікорського ретельно стежить за його діяльністю і підтримує Центр усіма можливостями та науково-технічним потенціалом, сприяючи його динамічному розвитку.

Директор Центру Андрій Ворфоломеєв доповів про основні результати діяльності у 2018 році та презентував план робіт на 2019 рік. За результатами проведених обстежень підприємств експерти Центру згенерували 99 технічних рішень у 2018 році. Очікувана економія ресурсів в разі їх впровадження на підприємствах за 1 рік складе для матеріалів та сировини – 84 т; для хімікатів – 400 кг; для води – 4009 м3; для електроенергії – 559 МВт·год, для теплоти – 42743 МВт·год. Сумарне зниження викидів оцінюється у 8718 т CO2-екв. Також Андрій Ворфоломеєв розповів про зміни в організаційній структурі Центру та його подальшу роботу в центральному, східному, західному та південному регіонах.

Петра Швагер зазначила: «Діяльність Центру РЕЧВ ґрунтується на співпраці з міжнародними та національними партнерами. Ми в ЮНІДО завжди намагаємося проаналізувати ситуацію в Україні стосовно динаміки в промисловому та регіональному розвитку, аби відшукати нішу, в якій Центр зайняв би вигідну для себе і України позицію».

Олександр Черних підтвердив значущість співпраці з Центром з точки зору формування ефективної стратегії промислового розвитку України та висловив впевненість у подальшій тісній співпраці в частині впровадження ресурсо- та енергоефективності.

Еміна Аліч презентувала членам Керівного комітету Глобальну Програму зі створення ЕІП у Колумбії, Перу, В’єтнамі та Україні. «Україна володіє потужним потенціалом для створення еко-індустріальних парків і підтвердженням тому є факт, що 41 парк уже зареєстровано в профільному міністерстві, однак наразі всі вони перебувають на різних етапах готовності» – додала Еміна Аліч. 

Виступи завершилися дискусією між учасниками Керівного комітету, в ході якої генерувалися пропозиції, надавалися коментарі та зауваження. За підсумками засідання комітет ухвалив звіт Центру за 2018 рік та робочий план на 2019 рік.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.