04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність - запорука зростання вашого бізнесу

Кращі практики підвищення ресурсоефективності підприємств представлені у Києві

14 грудня 2018 року у Києві відбулася конференція «Підвищення ресурсоефективності підприємств: кращі національні та міжнародні практики 2018 року».

Під час конференції були представлені сучасні підходи щодо ресурсо- та енергозбереження в промисловості на прикладі успішних проектів із впровадження ресурсоефективних рішень на підприємствах України та інших країн світу, обговорювалися напрями фінансово-інвестиційної і технологічної підтримки заходів з підвищення ресурсоефективності підприємств.

Відкриваючи конференцію, головний технічний радник Проекту UNIDO Бранко Дуніч зазначив, що «ресурсоефективність є вкрай важливою і для України, і для Європи, оскільки саме у промисловості створюються нові робочі місця, і саме розвиток промисловості сприяє добробуту населення».

У вітальному слові до учасників конференції Ніколя Гігас, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні, наголосив, що «концепція ресурсоефективного та більш чистого виробництва забезпечує перехід національних економік від застарілих формацій з надвисоким споживанням природних ресурсів до сучасних моделей, де енергія та інші ресурси використовуються значно ефективніше».

Олександр Черних, директор департаменту промислової політики Міністерства економічного розвитку і торгівлі України нагадав аудиторії, що 90% відходів продукує промисловість. «Саме тому в Стратегії  розвитку промислового комплексу України на період до 2025 року ресурсоефективність у промисловості стала одним з ключових завдань». Він подякував ЮНІДО і Центру РЕЧВ за співпрацю і накопичений досвід. «Нашим спільним завданням у найближчі роки є популяризація ресурсоефективності саме виробництва», – додав пан Черних.

За словами Тамари Буренко, заступника директора департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності, «за останні півтора роки варто відмітити позитивну динаміку обізнаності підприємств щодо різних проектів з енергоефективності. І за це слід подякувати в тому числі Центру РЕЧВ».

Рікардо Кюльхайм, директор проекту GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» зазначив, що представлені Центром кращі практики роботи з підприємства підтверджують, що в Україні напрацьовано багато інформації і досвіду, який необхідно широко популяризувати.

Директор Центру РЕЧВ Андрій Ворфоломеєв повідомив, що у 2018 році Центр організував 22 інформаційні заходи, спрямовані на поширення інформації та досвіду впровадження РЕЧВ-підходів у промисловості. Також було проведено 9 тренінгів та вебінарів з питань ефективного використання електроенергії в промисловості, інтегрованого підходу щодо використання ВДЕ для тепло-, холодопостачання у промисловості, підвищення енергоефективності систем промислової вентиляції, методів вдосконалення виробничих процесів, хімічного лізингу, ко-процесингу для цементних заводів. Протягом року було підготовлено 97 експертів з РЕЧВ. Два університети (КПІ ім. Ігоря Сікорського, ТНУ ім. Вернадського) впровадили навчальні дисципліни з ресурсоефективного та чистого виробництва.

Протягом року Центр провів роботи на 27 підприємствах. За результатами моніторингу ці підприємства впровадили чи впроваджують запропоновані заходи, які дозволять зменшити споживання енергії 34 000 МВт*год, викиди на 6 800 т CO2-екв. та зекономити близько 1 млн євро. Ще на 11 підприємствах проведено енергоаудит у рамках проекту GIZ Project “Energy efficiency in companies”. Всього за 2013-2018 роки Центром було обстежено 150 підприємств і компаній.

На конференції були представлені проекти, реалізовані на підприємствах-учасниках проекту у 2018 році: ТДВ «Запорізький хлібокомбінат №1», КП «Автодорсервіс», ПрАТ «Вімм-Білль-Данн Україна», ПрАТ «Турбівський каоліновий завод», ПрАТ «Вишнівський ливарно-ковальський завод».

Спікерами конференції також виступили представники установ, які стали переможцями Всесвітньої премії з хімічного лізингу-2018. Премія заснована ЮНІДО у 2004 році. Цього року на здобуття премії було вперше подано 10 заявок з України, які успішно підготовлені у тісній співпраці з Центром ресурсоефективного та чистого виробництва. 3 фіналісти були запрошені на офіційну церемонію нагородження премією з Хімічного лізингу. ПБК “Радомишль” отримав бронзу, а ТОВ “Еколаб” був нагороджений сріблом у категорії “Тематичне дослідження” за успіхи у застосуванні хімічного лізингу у процесах обробки поверхні. Кафедра загальної екології та екотрофлогії Білоцерківського національного аграрного університету здобула золото в категорії “Дослідження” за успішну розробку навчальної програми з хімічного лізингу.

***

Конференцію організовано Київською міською інноваційною галузевою організацією роботодавців «Центр ресурсоефективного та чистого виробництва» (Центр) в рамках проекту Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва» за підтримки Урядів Швейцарської Конфедерації та Республіки Австрія. Цей проект покликаний сприяти ефективнішому та раціональнішому використанню ресурсів у промисловості, підвищенню конкурентоспроможності українських підприємств та зниженню навантаження на довкілля. Ключовим завданням Проекту є максимальне сприяння процесу адаптації та застосуванню методів, практик, технологій та концепції ресурсоефективного та більш чистого виробництва, тим самим забезпечуючи українську промисловість необхідними інструментами для прискореного просування екологічно безпечної продукції на загальнонаціональний та регіональні ринки.

Центр РЕЧВ понад 10 років займається розробкою та впровадженням ресурсо- та енергозберігаючих технічних рішень на основі проведення професійного комплексного технічного аудиту підприємств. Клієнтами Центру стали понад 140 вітчизняних підприємств металургійної, хімічної, харчової, легкої та інших галузей промисловості різних форм власності. Сумарний ефект від економії усіх видів ресурсів завдяки запропонованим технічним рішенням перевищує 17,5 млн євро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *