04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність - запорука зростання вашого бізнесу

Майстер-клас з фотовольтаїки для студентів-архітекторів від Стефана Віткопфа

20 лютого 2018 року на базі Архітектурного факультету Київського національного університету будівництва i архітектури відбувся майстер-клас д-ра Стефана Віткопфа (Dr Stephen Wittkopf), архітектора, професора Люцернського університету прикладних наук та мистецтв Швейцарії (HSLU).

Майстер-клас організовано Центром ресурсоефективного та чистого виробництва в рамках міжнародного проекту технічної допомоги Організації Об’єднаних Націй за промислового розвитку (ЮНІДО).

Перший тематичний блок майстер-класу був присвячений огляду основ фотовольтаїки (ФВ), зокрема: типів застосування, технологій і модулів; технічних параметрів, таких як температурний режим або спектральна чутливість; напрямів досліджень у сфері ФВ. Учасники також дізналися про основні цілі ЄС та Швейцарії щодо розвитку ФВ, методики аналізу витрат і терміну окупності проектів з фотовольтаїки, витрат на повний життєвий цикл.

Другий блок називався «Інновації» та містив відомості щодо різних напрямів архітектурної інтеграції ФВ-панелей, шарів типового ФВ-модуля для побудови інтегрального скла тощо. Спікер також розповів про підходи до встановлення кольорових ФВ-панелей, що їх застосовують у Швейцарії.

Третій блок стосувався поглибленого вивчення конкретних ФВ-проектів, наприклад, створення фасаду будинку з кольорових панелей «Швейцарія», виконаний у вигляді мозаїки із зображенням прапорів швейцарських кантонів.

Останній блок майстер-класу був присвячений відкритій дискусії.

«Це була дуже надихаюча зустріч з українськими студентами, одна з тих, що заряджає енергією працювати далі», – поділився враженнями від майстер-класу доктор Віткопф.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *