04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність – запорука зростання Вашого бізнесу

Ресурсоефективність промислових підприємств у Східному регіоні

12 листопада 2020 року відбувся запланований онлайн-захід “Ресурсоефективність промислових підприємств у Східному регіоні”, який був покликаний ознайомити його учасників із практичними аспектами впровадження ресурсоефективності у Східному регіоні, вказати на особливості роботи у регіоні, а також проінформувати про онлайн-освіту для сталого розвитку і сталого бізнес-процесу на підприємствах МСБ тощо.

Модератом заходу став Іван Омельчук, регіональний координатор Центру РЕЧВ у Східному регіоні України. 

У вступній промові директор Андрій Ворфоломеєв, директор Центру РЕЧВ, привітав усіх учасників та зауважив, що цей захід є одним із серії онлайн-заходів, які Центр РЕЧВ організовує у 2020 році в Південному, Західному та Східному регіонах. Східний регіон завдяки місту Харкову вважається більш промисловим у порівнянні із Західним регіоном. “Підприємства для збереження конкурентоспроможності повинні дотримуватися ресурсоефективності. Потрібно робити так, щоб якомога більше ресурсів перетворювалися у кінцевий продукт. Це дозволить отримати економічний зиск та зменшити навантаження на довкілля”, наголосив Андрій Ворфоломеєв.

У своєму основному виступі з презентацією директор Центру розповів про проєкт ЮНІДО, який виконується в Україні з 2013 року, про концепцію РЕЧВ, зупинився на принципах та підходах циркулярної економіки, на рейки якої дуже активно переходить увесь світ, тому Україна теж повинна це зробити. У презентації згадано про всі інформаційні публікації, які були цьогоріч розроблені та опубліковані на сайті Центру РЕЧВ, а це: звіт про результати опитування промислових підприємств, який продемонстрував, як карантин, спричинений COVID-19, вплинув на їхню роботу, матеріали про виготовлення санітайзерів тощо. Також було проанонсовано про старт онлайн-курсу “Ресурсоефективне та чисте виробництво”, весь курс якого розміщено на сайті та власному Ютуб-каналі Центру. Окремо А.Ворфоломеєв зупинився на завданнях за проєктом “EU4Environment” та про діяльність РЕЧВ-клубів.

Продовжив захід координатор Центру РЕЧВ у Східному регіоні Іван Омельчук, який розповів про практичні аспекти впровадження ресурсоефективності у підзвітному йому регіоні. Він детальніше ознайомив учасників про виконані РЕЧВ-оцінки на підприємствах регіону, про діяльність РЕЧВ-клубів, про участь представників підприємств в інших проєктах, які виконує Центр РЕЧВ. “Завдяки впровадженню ресурсо- та енергоефективних заходів можна отримати економічний, екологічний та соціальний ефекти”, – наголосив Іван Омельчук.

Далі виступила Юлія Ласкава, енергоменеджерка Акціонерного товариства “СМНВОІнжиніринг”, яке спеціалізується на виготовленні компресорів, газоперекачувального обладнання, центрифуг, насосів тощо. Сектор з енергоменеджменту, який створено на підприємстві, постійно обліковує споживання всіх ресурсів у виробничих процесах. Підприємство планує розробити та  впровадити систему енергоменеджменту, яка відповідатиме вимогам стандарту ISO 50001. “Для нас важлива співпраця з Центром РЕЧВ, який, завдяки багатому досвіду та кваліфікованим фахівцям, допомагає всім підприємствам впроваджувати ідею ресурсоефективного та чистого виробництва. Експерти Центру допомагають виявляти проблемні місця у виробництві, робити аналіз ситуації, пропонувати ефективні рішення для усунення проблем та спрямовувати діяльність підприємства у правильне русло. Ми вдячні Центру РЕЧВ за професійний підхід у роботі”, – сказала Юлія Ласкава.

Катерина Приходько, керівниця проєкту ПРООН “Онлайн освіта задля сталого розвитку”, зробила розлогий виступ про Резолюцію “Перетворення нашого світу: Порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року”. Одна із найголовніших тез, яка мала прямий стосунок до теми онлайн-заходу, звучала так: “Цілі сталого розвитку базуються на ефективному використання економічних ресурсів, які є визначальними у процесі виробництва, розподілі товарів та послуг. Ефективне використання ресурсів дозволяє максимізувати виробництво продукції, мінімізувавши можливі витрати. Водночас неправильне використання ресурсів може спричинити крах підприємства, навіть цілих економік”.

Тарас Савченко із міста Суми розповів про діяльність очолюваного ним Центру інформаційної підтримки бізнесу, ЦІПБ (проєкт ЄБРР), як платформи можливостей для підприємств, до складу якої входять 15 мережевих центрів зі всієї України. Доповідач надав інформацію про продукти мережі ЦІПБ: форуми, флагманські школи управління, навчальні програми, освітні візити, менторські програми, консультаційний супровід, пул консультантів, програми фінансування.

Станіслав Бойко, представник лабораторії відновлюваних джерел енергії Полтавської Державної Аграрної Академії, завершив виступи спікерів згідно з програмою заходу. Для Академії знаковою подією стало започаткування роботи клубу РЕЧВ у Полтавській області, зустрічі якого відбувалися на базі лабораторії ще з листопада 2019 року. “Хочу особливо відзначити живий діалог, рівень розуміння та компетентність експертів Центру РЕЧВ при обговоренні питань від учасників Клубу, які стосувалися реальних випадків на виробництвах”. На завершення С.Бойко додав: “Опанувавши курс з РЕЧВ минулого року, я значно розширив та покращив свої професійні навички при розробленні технічних рішень, спрямованих на підвищення раціонального використання ресурсів, які враховують економічні, екологічні та соціальні аспекти. Висловлюю подяку всій команді Центру РЕЧВ за унікальну можливість долучитися до організації Клубу РЕЧВ у Полтавській області, а також за рівень підготовки, який я отримав після завершення навчання за курсом “Ресурсоефективне та чисте виробництво”.

У завершальному слові і модератор заходу, і директор Центру РЕЧВ висловили щиру подяку всім учасникам за нагоду зустрітися разом, аби поділитися результатами співпраці, за натхненні відгуки та за наполегливість у впровадженні методології РЕЧВ на виробничих підприємствах України. 

Подивитися запис на YouTube можна тут.

Загальна кількість учасників – 41 особа, 46% становили жінки, 54% – чоловіки.

Онлайн-захід організовано в рамках проєкту Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку “Сприяння адаптації і впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в України”за підтримки Швейцарії та Австрії.