04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність – запорука зростання Вашого бізнесу

Ресурсоефективність промислових підприємств у Західному регіоні

5 листопада 2020 року відбувся онлайн-захід “Ресурсоефективність промислових підприємств у Західному регіоні”.

Модератором заходу став Володимир Попович – координатор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва у Західному регіоні.

З вітальним словом виступив Степан Куйбіда, директор Департаменту економіки Львівської обласної державної адміністрації. Він наголосив,  що тема зібрання є дуже актуальною сьогодні.

Від свого імені та Голови облдержадміністрації сказав: “Ми робимо одну спільну роботу і тому наша синергія буде давати тільки позитивні плоди. Щодо цього заходу, то кейси, що розглядатимуться, дуже позитивні, і тим, хто працює у Західному регіоні потрібно ці приклади наслідувати.” Степан Куйбіда запевнив, що Центр та підприємства Західного регіону мають максимальну підтримку з боку облдержадміністрації щодо подібних заходів. «Адміністрація готова до співпраці і комунікації завжди. Адміністрація шукає партнерів для заходів, і Центр може легко стати таким партнером», – завершив свою промову С. Куйбіда.

Далі виступив Андрій Ворфоломеєв, директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва. У своєму виступі він розповів про впровадження РЕЧВ у всій Україні, розлого зупинився на діяльності Центру РЕЧВ за період виконання проєкту ЮНІДО, врахувавши всі складові проєкту. “Ресурсоефективність має стати запорукою конкурентоздатності українських підприємств. Українська промисловість повинна ставати конкурентоздатною завдяки ефективному використанню ресурсів, енергії, води та матеріалів у виробничих процесах”, – наголосив А. Ворфоломеєв.

Модератор заходу також виступив з презентацією, розповівши про діяльність Центру у регіоні, яким він опікується. В. Попович розповів про підвищення обізнаності (місцеві форуми, круглі столи, онлайн-заходи, індустріальні тижні), співпрацю з університетами України, про РЕЧВ-оцінку на підприємствах Західного регіону у 2020 році. Неабияку увагу Володимир приділив діяльності клубів РЕЧВ у Хмельницькому регіоні.

Від ТОВ “Лігос” виступив Андрій Попадинець, головний інженер підприємства. Він розповів про встановлення сонячних колекторів з електродним котлом. Ця система дозволила задовільнити потреби виробництва у водопостачанні, забезпечити опалення адміністративного корпусу та частково задовільнити вимоги 6-го цеху на опалення приміщень. “Ефект приголомшливий, бо взимку підприємство вже не споживає традиційну електроенергію для вироблення теплоти, а тільки енергію сонця”, – додав Андрій Попадинець.

Не менш цікавим був виступ Оксани Кулеби, співвласниці ТзОВ “MODUS”. Її виступ був надзвичайно цікавим, а висновок дуже надихаючим. “Невеличкі результати починають нас надихати і нам хочеться рухатися далі. Що я рекомендую кожному? Подумайте про те, яка у Вас є структура витрат, розгляньте, що і як ви можете оптимізувати. Якщо Ви не можете залучити зовнішні кошти, подумайте над тим, як зекономити власні. Ми взяли всі зауваження Центру РЕЧВ до уваги. Стороння підтримка відкриває очі на очевидні речі. Дякую, що підказуєте і помагаєте вдосконалюватися. Ми будемо виконувати Ваші рекомендації і рухатися далі!”, – розповіла О. Кулеба.

Богдан Мазуркевич, експерт з ощадливого виробництва компанії Smart People, продовжив тему, яку згадала у своєму виступі Оксана Кулеба, а саме, ощадливе виробництво. Він розповів, що ощадливе виробництво передбачає залучення у процес оптимізації бізнесу кожного співробітника і максимальну орієнтацію на споживача. Ощадливе виробництво допомагає раціональніше використовувати ресурси.

Степан Кушнір, директор Хмельницького енергетичного кластеру, долучившись до онлайн-заходу, розповів про приклади успішного впровадження РЕЧВ-рекомендацій на підприємствах Західного регіону. Так, на одному підприємстві з виробництва пластівців завдяки порадам РЕЧВ-експертів теплоту почали генерувати зі спалювання лузги від злакових культур. Окрім цього, підприємство встановило власну брикетну лінію. “Ми часто не бачимо, що ресурси у вигляді сміття є додатковою можливістю”, сказав С. Кушнір. Інші приклади – компанія з виробництва мінеральної води вирішила робити біопаливо із полімерних відходів (пластику, упаковки) для заправки своїх вантажівок біоєвродизелем. Така технологія вже запатентована.

Завершив основні виступи Андрій Мельник, керівник програм сталого розвитку Банку Львів. Він розповів про фінансову пропозицію банку Львів та ЄБРР для бізнесу “Кешбек до 15%”, пояснив, як і які підприємства можуть взяти кредити тощо.

Підсумував захід модератор Володимир Попович, подякувавши всім учасникам. Також директор Центру РЕЧВ Андрій Ворфоломеєв висловив подяку всім доповідачам за їхню завзятість у справі впровадження РЕЧВ-концепціїї на підприємствах української промисловості. 

Загальна кількість учасників заходу – 96 осіб, 47% становили жінки.

Подивитися запис на YouTube можна тут.

 

Онлайн-захід організовано в рамках проєкту Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку “Сприяння адаптації і впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в України”за підтримки Швейцарії та Австрії.