04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність - запорука зростання вашого бізнесу

Результати Центру за 2019 рік на засіданні Керівного комітету

26 лютого 2020 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулося шосте засідання Керівного комітету проєкту ЮНІДО «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні». Воно було заключним у рамках згаданого проєкту, тому особлива увага була приділена досягнутим результатам Центру за 2019 рік з боку його донорів (Швейцарська Конфедерація), керівництва ЮНІДО та засновників, серед яких є Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».


У засіданні взяли участь: менеджерка проєкту ЮНІДО Петра Швагер (Petra Schwager), головний технічний радник проєкту ЮНІДО Бранко Дуньїч (Branko Dunjić), заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Ніколя Гігас (Nicolas Guigas), координаторка проєктів Швейцарського бюро співробітництва в Україні Ганна Кузнєцова, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського Михайло Згуровський, директор Центру в Україні Андрій Ворфоломеєв, координаторка співробітництва з ЮНІДО в Україні Людмила Мусіна та ін.

З вітальними словами виступили: М. Згуровський, який відзначив позитивний розвиток діяльності Центру в Україні та його співпрацю з КПІ ім. Ігоря Сікорського. Н. Гігас у своєму виступі подякував Центру за плідну багаторічну роботу та наголосив на тому, що Центр відіграє важливу роль у покращенні екології та ресурсоефективності в Україні. П. Швагер подякувала донорам проєкту і засновникам Центру та відзначила позитивний прогрес роботи Центру в Україні, досягнуті результати, які Центр може використати для розвитку свого майбутнього.

Після вітальних слів А. Ворфоломеєв, директор Центру, прозвітував про досягнення Центру за минулий 2019 рік, зробивши акцент на виконаних обстеженнях українських підприємств (за методикою ЮНІДО з ресурсофективного та чистого виробництва) та ознайомив учасників засідання з планом роботи Центру на 2020 рік.

На засіданні учасники активно коментували звітну презентацію про діяльність Центру. Так, П. Швагер позитивно відреагувала на те, що Центр активно співпрацює з національними університетами, які вже впровадили дисципліни з ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ) і хімічного лізингу (ХЛ) у свої навчальні плани, запропонувала не зупинятися на досягнутому і продовжувати залучати інститути та університети, аби курси з РЕЧВ та ХЛ також з’явилися у розкладі студентів інших вищих технічних навчальних закладів. П.Швагер порадила Центру ділитися досвідом з промисловими підприємствами України про те, як інші компанії отримують кредити на впровадження ресурсо- та енергоефективних заходів на вигідних умовах. Це неодмінно сприятиме зниженню рівня недовіри національних компаній до фінансових установ та надаваних ними послуг. Неабиякий акцент Петра Швагер зробила на питаннях гендерної рівності та однакових можливостей для жінок та чоловік як у Центрі, так і в Україні. 

Н. Гігас висловив побажання, аби Центр “більше уваги приділяв виконанню енергоаудитів та РЕЧВ-обстежень підприємств на платній основі, що, безперечно, посилить фінансову незалежність Центру та сприятиме його сталому розвитку в майбутньому”.
М. Згуровський порадив Центру продовжити традицію долучатися до організації олімпіад для студентів, на яких одним із критеріїв оцінювання були би стабільні та тверді знання з курсу РЕЧВ. На завершення ректор запросив Центр взяти участь в організації щорічного Sikorskyi Challenge October Fest.

З-поміж інших коментарів та порад були такі: на регулярній основі організовувати інформаційні заходи для розбудови кадрової спроможності Центру, самостійно складати стратегічні плани розвитку на 5 або 10 років, вказуючи у них цілі та засоби їх досягнення. Все це допоможе Центру вже без сторонньої фінансової допомоги, тільки завдяки сумлінній праці та відданості і надалі продовжувати свою діяльність у напрямку ресурсоефективності, раціонального управління хімічними речовинами, використання бізнес-моделі хімічного лізингу на підприємствах української промисловості та, тим самим, дбати про збереження довкілля.

Керівний комітет ухвалив звіт Центру за 2019 рік та робочий план на 2020 рік з коментарями та порадами. За підтримки швейцарських партнерів та національних стейкхолдерів протягом життя проєкту Центр став самодостатньою організацією, покликаною допомагати українській промисловості ставати більш ресурсоефективною та екологічною.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *