04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність - запорука зростання вашого бізнесу

Три українських підприємства стали переможцями Всесвітньої премії з Хімічного лізингу

6 листопада 2018 року відбулась Четверта церемонія нагородження всесвітньою премією з Хімічного лізингу у Відні, Австрія у рамках Конференції з зеленої хімії 2018.

Цього року 10 заявок з України було успішно підготовлено у тісній співпраці з Центром ресурсоефективного та чистого виробництва, 3 фіналісти були запрошені на офіційну церемонію нагородження премією з Хімічного лізингу. ПБК “Радомишль” отримав БРОНЗУ, а ТОВ “Еколаб” був нагороджений СРІБЛОМ у категорії “Тематичне дослідження” за успіхи у застосуванні хімічного лізингу у процесах обробки поверхні. Кафедра загальної екології та екотрофології Білоцерківського національного аграрного університету здобула ЗОЛОТО в категорії “Дослідження” за успішну розробку навчальної програми з хімічного лізингу.

Хімічний лізинг – це бізнес-модель циркулярної економіки, орієнтована на надання послуг, що дозволяє ефективно вирішувати різні питання сталого використання хімічних речовин. Її мета полягає в одночасному створенні економічного, екологічного та соціального добробуту. Хімічний лізинг також розглядається як частина концепції Зеленої хімії, і основою моделі є те, що економічний успіх залежить не від обсягу реалізованих хімічних речовин, а від послуг, пов’язаних з їхнім застосуванням. Бізнес-партнери та навколишнє середовище одержують вигоди внаслідок розробки і запровадження ресурсоефективних та інноваційних рішень та справедливого розподілу прибутку, а також завдяки зменшенню ризиків від використання хімічних речовин та захисту здоров’я населення.

З 2004 року Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) сприяє поширенню концепції Хімічного лізингу за безпосередньої підтримки урядів Австрії, Німеччини та Швейцарії. Нагородження всесвітньою премією з Хімічного лізингу було організовано ЮНІДО та партнерами у 2010, 2012 та 2014 роках з метою визнання найкращих практик у впровадженні Хімічних лізингу на практиці, наукових дослідженнях та поширенні інформації про бізнес-модель, а також у зростанні видимості Хімічного лізингу у всьому світі. У 2018 році компанії та приватні особи були запрошені подавати заявки на нагородження у трьох категоріях: «Тематичне дослідження», «Інновація» та «Дослідження».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *