04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність - запорука зростання вашого бізнесу

Відбувся круглий стіл «Реалізація ресурсоефективних інвестиційних проектів у промисловості»

9 листопада в Центрі ресурсоефективного та чистого виробництва відбувся круглий стіл «Реалізація ресурсоефективних інвестиційних проектів у промисловості» за участю представників Центру, АБ «Укргазбанк», промислових підприємств.

Під час дискусії обговорювалися: умови кредитування енергоефективних проектів; досвід підприємств у співпраці з банками; досвід Центру РЕЧВ у мотивуванні підприємств до впровадження ресурсо- та енергоефективних рішень, у тому числі із залученням кредитних коштів.

Начальник управління АБ «Укргазбанк» Кирил Павшук повідомив про умови інвестиційного кредитування енергоефективних проектів в різних сегментах клієнтів — від малого, середнього до корпоративного бізнесу: оплата кредиту прив’язується до економії коштів, отриманих внаслідок реалізації енергоефективних проектів. Нещодавно банк також запровадив новий продукт – беззаставний кредит за спрощеною процедурою до 500 тисяч гривень терміном до 2-х років. Оформлення такого кредиту вимагає від підприємства мінімального пакету документів.

Директор КП «Автодорсервіс» Андрій Дьомкін зазначив, що основне завдання підприємства – це правильний вибір між модернізацію існуючого обладнання та встановленням нового обладнання за допомогою інвестицій. За результатами енергоаудиту підприємство має побачити, що можна покращити якість продукції та знизити ресурсоспоживання. Тоді підприємство розглядатиме можливості для пошуку фінансів і впровадження запропонованих технічних рішень. Якщо умови банку є занадто важкими, то підприємство надаватиме перевагу залученню приватних (міжнародних) інвестицій шляхом тендерного вибору.

За словами директора Центру РЕЧВ Андрія Ворфоломеєва, наразі актуальним є визначення методики, за якою працюватиме ланцюг «Центр РЕЧВ-підприємство-банк». За даними проведеного Центром у 2017 році опитування підприємств, опції з терміном окупності до 1-2 років підприємства здійснюють за власний кошт. Загалом в Україні 80% модернізаційних заходів на підприємствах робляться за рахунок власних коштів. 

Учасники круглого столу обговорили конкретні напрями співпраці між банком, Центром РЕЧВ і підприємствами щодо реалізації ресурсоефективних інвестиційних проектів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *