04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність - запорука зростання вашого бізнесу

Хімічний лізинг – інноваційна бізнес-модель

5 квітня 2018 року в Хімічному корпусі КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся семінар «Хімічний лізинг: Інноваційна та комплексна бізнес-модель сталого використання хімічних речовин». Участь у семінарі взяли викладачі, аспіранти і студенти університету.

Відкриваючи семінар, виконавчий директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва повідомив про основні цілі проекту ЮНІДО в Україні, складовою частиною якого є сприяння впровадженню моделі хімічного  лізингу в промисловості.

Експерт Центру з хімічного лізингу Анастасія Кутузова доповіла про Всесвітню програму ЮНІДО з Хімічного лізингу, спрямовану на мінімізацію негативного впливу промисловості на довкілля та підтримання конкурентоспроможності та забезпечення сталого зростання. Згідно визначення ЮНІДО, хімічний лізинг (ХЛз) – це бізнес-модель надання послуги, яка пропонує нові форми оплати за хімічні речовини. В результаті економічний інтерес всіх учасників зосереджується на оптимізації процесів та скороченні використання хімікатів.

У моделі ХЛ постачальник хімічних речовин одночасно надає послугу для оптимізації їхнього використання, а споживач сплачує за ефект, отриманий від використання хімічних речовин, а не за їхній обсяг. У такому випадку обидві сторони зацікавлені у використанні менше хімікатів, і це дозволяє їм досягати найкращих результатів.

Також учасники семінару дізналися про умови подання заявок на участь у Четвертій всесвітній премії з Хімічного лізингу, яка відбудеться 6 листопада 2018 року. Для університету це буде перший досвід участі у конкурсі на здобуття премії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *