04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність – запорука зростання Вашого бізнесу

ПІДТРИМКА ЗЕЛЕНОГО КУРСУ В УКРАЇНІ – ЕКОЛОГІЧНИЙ СЛІД ПРОДУКТУ ТА ЙОГО ПЕРЕВАГИ ДЛЯ ВИРОБНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВ

 

 

 

20 жовтня 2022 року з 14:00 до 17:00 запрошуємо всіх, хто цікавиться або працює у сфері зеленої та циркулярної економіки, ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ) та охорони довкілля, на онлайн-захід щодо впровадження екологічного сліду продукту (ЕСП) у рамках ініціативи Європейського Союзу “Єдиний ринок зеленої продукції” (ЄРЗП).

Цільова аудиторія цього заходу складається з представників національних організацій, промислових підприємств, місцевих органів влади та відомств, бізнес-асоціацій та неурядових організацій. До них відносяться галузеві експерти або експерти з питань виробництва, фахівці з питань сталого розвитку, дослідники, політики та інші зацікавлені сторони з України. Захід також відкритий для широкої громадськості й транслюватиметься англійською та українською мовами (з синхронним перекладом).

Для участі у заході, будь ласка, зареєструйтесь за посиланням.
Програма заходу тут

Захід покликаний ознайомити Україну з потенційним впливом системи екологічного сліду продукту к інструменту для національних промислових галузей для експорту на Єдиний ринок ЄС. У цьому сенсі виробничому сектору України буде запропоновано можливість застосувати методологію ЕСП до конкретних продуктів, виходячи із зацікавленості місцевих галузей промисловості, потенціалу національних експертів та наявних даних для проведення оцінки життєвого циклу (ОЖЦ) конкретних продуктів у країні.

Що таке екологічний слід продукту?
ЕСП – це підхід, який ґрунтується на оцінці життєвого циклу продукту або послуги, який дозволяє виміряти їх вплив на довкілля. Він розроблений Європейською Комісією з метою забезпечення відповідності та надання споживачам більш якісної інформації про сталий розвиток і, таким чином, заохочення споживати та виробляти екологічну продукцію на єдиному ринку ЄС. Методологія ЕСП визначає як розраховувати та вказати екологічний показник продукту. Вона охоплює весь життєвий цикл продукту і дозволяє визначити різноманітний вплив на довкілля, здоров’я та ресурси, пов’язаних з продуктом, у рамках єдиної оцінки.

Наразі в регіоні Східного партнерства ЄС методологія ЕСП популяризується у рамках діяльності, яку очолює Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО), через фінансовану ЄС ініціативу EU4Environment Action.

На 2022-2023 роки заплановані такі види активностей:
        – картування наявних практик та бар’єрів для нинішніх схем маркування;
        – підвищення обізнаності щодо можливостей і переваг ініціативи ЄРЗП через
           застосування ЕСП;
        – пілотування ЕСП у вибраних галузях промисловості.

Програма EU4Environment:
            – ознайомить місцеві зацікавлені сторони з потенційними перевагами та
            впливом застосування ЕСП;
            – створить місцевий потенціал у регіоні Східного партнерства;
            – допоможе національним галузям промисловості бути краще
            підготовленими до політики, що передбачає оцінку ЕСП;
            – надасть місцевим експертам можливості для навчання з метою освоєння застосування ЕСП в національному контексті.

Більше про розвиток екологічного сліду продукту (ЕСП) – English та  Українською.