04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність – запорука зростання Вашого бізнесу

КОНСУЛЬТАТИВНА РАДА-2023: АНАЛІЗ НАПРАЦЮВАНЬ ТА ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ

 

 

 

 

Традиційна зустріч Центру РЕЧВ з усіма зацікавленими сторонами щодо впровадження проєктів з промислового розвитку в Україні відбулася 9 березня 2023 року в онлайн-форматі.

Отже, всі учасники – Центр РЕЧВ, представники профільних міністерств (Міндовкілля та Мінекономіки України) та виробничих підприємств, експерти, представники асоціацій – долучилися до організованої Центром консультативної зустрічі. Цей захід був покликаний передусім ознайомити з результатами впровадження компоненту “Циркулярна економіка та нові можливості зростання” фінансованої ЄС програми EU4Environment в Україні та діяльності Центру РЕЧВ, а також визначити напрями співпраці у питаннях промислового розвитку з урядовими та міжнародними організаціями, промисловими підприємствами та іншими зацікавленими сторонами. Цьогоріч напрацювання цієї зустрічі були визначені поточною ситуацією в Україні – наслідками повномасштабної агресії РФ.

Олена Маслюківська – національна координаторка програми EU4Environment в Україні – у вітальній промові наголосила на тому, що в умовах масштабної руйнації внаслідок війни циркулярна економіка отримує великі шанси набрати обертів для розвитку. Це стосується насамперед перероблення величезних обсягів бетонного сміття після вщент розбитої інфраструктури міст та сіл України. Знищена енергетична галузь потребує ремонту та допомоги від альтернативної енергетики – “зелена” енергетика теж буде пріоритетною для стабілізації енергетичного попиту. Національні підприємства потребують допомоги, адже порушено ланцюги постачання, знищено логістику тощо. Роль Центру РЕЧВ, який популяризує принципи циркулярності в промисловості та допомагає підприємствам у складні часи вижити й стати більш ресурсоефективними, переоцінити важко. Як ніколи вагомість циркулярної економіки для відновлення країни стане запорукою її відбудови та сталого розвитку.

Андрій Ворфоломеєв – директор Центру РЕЧВ – у своїй презентації об’єднав результати роботи Центру за всіма проєктами, які виконувалися у 2022 році (серед активностей – картування промислових відходів, вивчення екологічного сліду продукції, підтримка зеленого відновлення промисловості та релокації підприємств, робота з виробничими підприємствами: впровадження РЕЧВ-опцій та моніторинг, розробка інструменту самооцінки та навігації з ресурсоефективності I-GO Assistant тощо).

Консультативна зустріч зосередилась і на своїй головній меті – зборі конструктивних пропозицій від її учасників щодо пошуку перспективних напрямів діяльності Центру на 2023 рік у межах впровадження компоненту “Циркулярна економіка та нові можливості зростання” програми EU4Environment у теперішній ситуації. Слід зауважити, що всі учасники проявили неабияку активність у трьох робочих групах та дуже швидко сформували перелік рекомендацій, які були потім презентовані всім учасникам заходу.

Загалом зустріч можна вважати дуже продуктивною, адже вдалося напрацювати низку цінних пропозицій, з-поміж яких: пропрацювання принципів та стимулюючих політичних механізмів для довкілля, зміна джерел живлення для підприємств та використання енергії з відновлюваних джерел (також накопичувачів енергії), організація консультацій з енергетичної безпеки, залучення приватного фінансування до відновлення промислових підприємств, актуалізація питання про переробку вторинної сировини, використання досвіду Цетру РЕЧВ у переробці будівельних відходів, запровадження принципів циркулярної економіки у діяльності національних промислових підприємств тощо.

До заходу долучилося понад 50 учасників, з них частка жінок становила 47%.

*Програма “Європейський Союз для довкілля” (EU4Environment) покликана допомагати країнам Східного партнерства зберегти свій природний капітал і покращити екологічний добробут населення, підтримуючи діяльність із захисту довкілля, демонструючи і відкриваючи можливості для більш “зеленого” зростання, а також імплементуючи механізми для кращого управління екологічними ризиками та впливами. Програма фінансується Європейським Союзом та реалізується консорціумом міжнародних партнерів, включаючи Організацію з економічної співпраці та розвитку (ОЕСР), Європейську економічну комісію ООН (ЄЕК ООН), ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), ООН з промислового розвитку (ЮНІДО) та Світовий банк.

Більше інформації про “Європейський Союз для довкілля” тут.

Про Центр РЕЧВ в Україні читайте тут.