04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність – запорука зростання Вашого бізнесу

ЧЕТВЕРТЕ ЗАСІДАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ АСАМБЛЕЇ В РАМКАХ ПРОГРАМИ EU4ENVIRONMENT

 

 

 

У Парижі 22 та 23 вересня 2022 року зібралися учасники засідання Четвертої Регіональної Асамблеї програми EU4Environment. Подія була організована в гібридному форматі, тому живе спілкування відбулося в Міжнародному енергетичному агентстві Франції, а ті, хто не зміг з’явитися особисто, долучилися до заходу через програму Zoom.

Засідання сфокусувалося на обговоренні наступних питань:
        – Узагальнення результатів реалізації Програми та демонстрація основних здобутків;
        – Розгляд оновлених робочих планів на 2022-23 рр у цільових країнах та регіонах;
        – Перегляд механізмів управління та обговорення реалізації комунікаційної діяльності та заходів.

У другій половині першого дня спеціальна сесія (пункт 4 Програми заходу) була присвячена питанням реалізації програми EU4Environment в Україні. Від представництва Європейського Союзу в Україні виступила Хлої Алліо, керівниця відділу “Економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура та довкілля”. Україну ж презентував Євген Федоренко, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України. Він висвітлив останні події в Україні, наголосив на негативному впливі війни на довкілля, проінформував про підготовку Плану реконструкції та відновлення довкілля, включаючи, зокрема, його екологічної складової.

Наступного дня 23 вересня зранку секція за головування Тетяни Чернявської – менеджерки проєкту від UNIDO – була присвячена картуванню відходів у шести пілотних регіонах Азербайджану, Грузії та України. В Україні це були дві громади – Славутська міська та Давидівська сільська територіальні громади. Про всю роботу, починаючи з пошуку пілотних громад та закінчуючи розробкою звіту з висновками та рекомендаціями щодо покращення становища з відходами в Україні, прозвітували Емма Даніельсон та Аластер Каррут, міжнародні експерти UNIDO з питань циркулярної економіки (Sweco International AB). Важливо, що звіти містили поради з отримання фінансових, матеріальних та екологічних переваг від застосування підходів картування.

Пообіді того ж дня у сесії “Методичні рекомендації з картування промислових відходів для країн Східного партнерства: Ключові уроки та рекомендації для зацікавлених сторін щодо популяризації циркулярної економіки” до слова був запрошений регіональний координатор Центру РЕЧВ у Західному регіоні України Володимир Попович та 2 представниці від обраних до картування громад  – Ірина Терех з Давидівської СТГ та Галина Дарчик зі Славутської МТГ. Українські представники  стисло розповіли про виклики, про напрацювання та набутий досвід, а також подякували Програмі EU4Environment за унікальну можливість долучитися до пілотного дослідження з картування промислових відходів.

У заході взяли участь національні координатори від міністерств захисту довкілля та економіки в країнах Східного партнерства, національні координатори, представники Європейської Комісії та представництв ЄС, держав-членів ЄС, громадянського суспільства та партнерів з реалізації Програми EU4Environment (ОЕСD, UNECE, UNEP, UNIDO and the World Bank).