04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність – запорука зростання Вашого бізнесу

ОНЛАЙН-ЗАХІД ЩОДО КАРТУВАННЯ ПРОМИСЛОВИХ ВІДХОДІВ У ДАВИДІВСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

18 листопада 2021 року відбувся онлайн-захід щодо картування промислових відходів у рамках компоненту “Циркулярна економіка та нові можливості зростання” Програми “EU4Environment” в Україні. Це була чергова зустріч представників Давидівської сільської територіальної громади (СТГ), промислових компаній, місцевих органів влади та відомств, екологів, представників ЮНІДО та Sweco (Швеція). Захід зосередився на ознайомленні з результатами діяльності стосовно поводження з промисловими відходами, обговоренні напрацювань, переваг та нових можливостей від картування відходів для виробничих підприємств у Давидівській СТГ.

Відкрив захід заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Давидівської СТГ Ігор Хронь, наголосивши, що питання захисту довкілля є одним із найважливіших сьогодні на порядку денному в об’єднаній громаді. Тетяна Чернявська – координаторка проєкту “EU4Environment”, відділу з питань ресурсоефективності у промисловому секторі ЮНІДО – у своєму вітальному слові зазначила, що ця зустріч покликана висвітлити напрацьовані результати, взнати про вжиті кроки з картування відходів та ознайомитися з відгуками промислових підприємств щодо цієї діяльності.

В основній частині зустрічі координатор Центру РЕЧВ у Західному регіоні Володимир Попович стисло нагадав про те, як відбувався відбір 2-х пілотних громад (Давидіської СТГ у Львівській та Славутської ОТГ у Хмельницькій області) з-поміж 17 ОТГ, бажавших долучитися до проєкту з картування відходів. Також він розповів про алгоритм роботи з виробничими підприємствами у регіоні щодо збору вихідної інформації, а саме джерел надходження відходів, розподілу їх за обсягами та вартістю, ступеней сортування, аналізу кожного сегменту (деревина, пластик, органіка, тощо) згідно з ієрархією відходів. Зібрані дані у зведеній таблиці були передані на опрацювання фахівцям зі шведської компанії “Sweco”, які мають потужний досвід у проєктуванні сталих спільнот і міст майбутнього.

Так, далі слово взяла Емма Даніельсон – головна консультантка компанії Sweco (Швеція). Вона виступила з ключовою презентацією, в якій розлого розповіла про виконаний аналіз зібраних даних для картування відходів, озвучила попередні результати та назвала переваги й можливості для виробничих підприємств у Давидівській СТГ.

До обговорення ключової презентації долучилися Григорій Володимирович Гуль (еколог Давидівської СТГ), представниця компанії “Агролайф-Транссервіс”, Аластер Каррут (фахівець у питаннях циркулярної економіки та картування відходів, SWECO).

Загалом до заходу долучилися 16 учасників.

Довідково:

Поводження з відходами – це діяльність та дії, пов’язані з відходами (від джерела утворення аж до остаточного захоронення), а саме: збір, транспортування, обробка та утилізація відходів; моніторинг та регулювання процесу поводження з відходами; а також відповідні регулятивні закони, технології переробки та економічні механізми. Ефективна система поводження з відходами підвищує цінність бізнесу, сприяючи стабільній роботі обробної промисловості та розширенню економічних можливостей.

* Онлайн-захід організовано в рамках програми “Європейський Союз для довкілля” (EU4Environment), що фінансується ЄС та реалізується в шести країнах Східного партнерства консорціумом міжнародних партнерів, включаючи Організацію з економічної співпраці та розвитку (ОЕСР), ООН з промислового розвитку (ЮНІДО), ООН з навколишнього середовища, Європейську економічну комісію ООН (ЄЕК ООН) та Світовий банк.