04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність - запорука зростання вашого бізнесу

Проєкт “Україна-Норвегія” з перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців та членів їх сімей в Україні

Основа проєкту полягає у професійній перепідготовці відставних військовослужбовців на цивільні спеціальності, які користуються попитом на ринку праці України,
сприянні учасникам проєкту в правовій та соціальної адаптації
до умов життя у громадянському суспільстві

Співпрацю та партнерство з Норвезьким університетом Нордланд в рамках проєкту “Україна-Норвегія” було започатковано 2015 року. Виконавцями основної частини проекту є Норвезький Університет Нордланд, Міжнародний благодійний фонд “Міжнародний фонд соціальної адаптації” та Центр РЕЧВ в Україні. ЦРЕЧВ відповідальний за організацію та здійснення професійної перепідготовки учасників проекту у сфері енерго- та ресурсозбереження на промислових підприємствах та у житловому секторі. В рамках виконання проєкту у 2016 році було організовано два навчальних курси по 500 академічних годин. З лютого по червень 2016 року (перший етап проєкту) 30 стажерів були навчені основам енергоефективності та ресурсозбереження, а на фінальній конференції у червні отримали сертифікати про завершення курсів.

Другий етап проєкту стартував у вересні 2016 р. Представники основних постачальників обладнання, що сприяє процесам енергоощадності та ресурсоефективності на виробництві, були запрошені в ролі лекторів до участі в проєкті. Це були представники компаній Herz Ukraine, Schneider Electric Ukraine, Philips Ukraine, Wilo Ukraine та Teplolux. Заключна конференція відбулася 9 грудня 2016 року, на якій 30 учасників отримали сертифікати.

Після успішного завершення навчального курсу випускники отримали три документи: свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка (відповідного навчального закладу України), спільне свідоцтво університету Нордланд та українського навчального закладу, а також спільний диплом Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони Норвегії.

12 учасників були відібрані стажерами для подальшого навчання методиці РЕЧВ у рамках проєкту ЮНІДО.

Співпраця за проєктом “Україна-Норвегія” виявилася успішною і тривала у 2017 році. Обидві сторони проявили зацікавленість у продовженні співпраці та пропагуванні результатів проєкту.