04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність - запорука зростання вашого бізнесу

Проект «Україна-Норвегія» з перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців та членів їх сімей в Україні

Співпрацю та партнерство з Норвезьким університетом Нордланд в рамках проекту «Україна-Норвегія» було започатковано 2015 року. Основу проекту складає професійна перепідготовка відставних військовослужбовців на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, сприяння учасникам проекту в правовій та соціальної адаптації до умов життя в громадянському суспільстві. Виконавцями основної частини проекту є Норвезький Університет Нордланд, Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний фонд соціальної адаптації» та Центр РЕЧВ в Україні. ЦРЕЧВ відповідальний за організацію та здійснення професійної перепідготовки учасників проекту у сфері енерго- та ресурсозбереження на промислових підприємствах та у житловому секторі. В рамках виконання проекту у 2016 році було організовано два навчальних курси по 500 академічних годин. З лютого по червень 2016 року 30 стажерів були навчені основам енергоефективності та ресурсозбереження, а на фінальній конференції у червні отримали сертифікати про завершення курсів.

Другий етап проекту стартував у вересні 2016 р. Представники основних постачальників обладнання, що сприяє процесам енергоощадності та ресурсоефективності на виробництві, були запрошені в ролі лекторів до участі в проекті. Це були представники компаній Herz Ukraine, Schneider Electric Ukraine, Philips Ukraine, Wilo Ukraine та Teplolux. Заключна конференція відбулася 9 грудня 2016 року, на якій 30 учасників отримали сертифікати.

Після успішного завершення навчального курсу випускники отримують три документи: свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка (відповідного навчального закладу України), спільне свідоцтво університету Нордланд та українського навчального закладу, а також спільний диплом Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони Норвегії.

12 учасників були відібрані стажерами для подальшого навчання методиці РЕЧВ у рамках проекту ЮНІДО.

Співпраця за проектом «Україна-Норвегія» виявилася успішною і триватиме у 2017 році. Обидві сторони зацікавлені у продовженні співпраці та пропагуванні результатів проекту.