04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність - запорука зростання вашого бізнесу

“Програма сприяння зеленій модернізації економіки України”, GIZ

Проєкт виконувався Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit, GIZ)

Сфера діяльності

  • Центр РЕЧВ здійснив пошук та відбір потенційних підприємств для залучення до Програми, а також організовував РЕЧВ-семінари для стажерів. Портфоліо енергоаудитів, виконаних експертами Центру РЕЧВ, налічує цілу низку підприємств, серед яких: ТОВ “Прем’єр” (м’ясопереробний завод), ПАТ “Дніпропетровський меблевий комбінат2, ПП “Авто-Актив2; ТОВ “Спецтехоснастка”; ТОВ “ТМ ВЕЛДТЕК” тощо.

Окрім тренінгів, присвячених висвітленню теоретичних засад впровадження методики РЕЧВ, Центр здійснив ще й практичні тренінги, у яких невід’ємною складовою стало виконання технічного оцінювання на цільових підприємствах, залучених до Програми. Навчання фахівців на тренінгах здійснювалося за наступними напрямками:

  1. виконання технічного оцінювання;
  2. аналіз виробничих потужностей підприємства;
  3. розрахунок теплового та матеріального балансів;
  4. пошук та визначення технічний опцій, спрямованих на зниження рівнів споживання енергії, води та сировини.

Завдяки успішним 9 семінарам, у Дніпровському регіоні загалом було навчено 12 фахівців. Також були розроблені та опубліковані рекомендації щодо впровадження РЕЧВ-методики на підприємствах у Дніпровському регіоні. Вони були підкріплені тематичними дослідженнями.

Звітний період: листопад 2015 р. – серпень 2016 р.

  • Центр також запропонував свої послуги для “Програми сприяння зеленій модернізації української економіки” у визначенні найкращого технічного вимірювального обладнання. Інженер-метролог Центру РЕЧВ розробив технічні рекомендації для вимірювального обладнання, подав технічні матеріали на тендер та надав технічну підтримку під час його проведення.

Звітний період: серпень 2016 р. – грудень 2016 р.

  • У квітні 2017 року Центр підписав Меморандум про співпрацю між “Програмою сприяння зеленій модернізації української економіки”, Центром розвитку КСВ (корпоративної соціальної відповідальності), Громадським об’єднанням “Мережа Глобального Договору в Україні”, Інститутом зеленої економіки та торгово-промисловою палатою України. Всі партнери Меморандуму погодилися співпрацювати, об’єднуючись спільною метою надавати підтримку уряду країни та місцевим громадам у адаптації Порядку Денного сталого розвитку на період до 2030-го року. При цьому основна увага має зосереджуватися на виконанні цілей №8 та №9, підвищенні рівня обізнаності та усвідомлення населення щодо важливості виконання Порядку Денного сталого розвитку-2030, сприянні популяризації концепції зеленої економіки в Україні.

З моменту підписання Меморандуму про співпрацю, представники Центру РЕЧВ вже взяли участь у засіданнях Робочої Групи та були задіяні до розробки проєкту “Огляд зеленої модернізації економіки”.

Звітний період: квітень 2017 – листопад 2017.