04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність - запорука зростання вашого бізнесу

«Програма сприяння зеленій модернізації економіки України», GIZ

Назва проекту: «Програма сприяння зеленій модернізації української економіки», що виконується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ))

 Сфера діяльності:

  • Центр РЕЧВ здійснює пошук та відбір потенційних підприємств для залучення до Програми, а також організовує та проводить РЕЧВ-семінари для стажерів. Портфоліо енергоаудитів, виконаних експертами Центру РЕЧВ, налічує цілу низку підприємств, серед яких: ТОВ «Прем’єр» (м’ясопереробний завод), ПАТ «Дніпропетровський меблевий комбінат», ПП «Авто-Актив»; ТОВ «Спецтехоснастка»; ТОВ «ТМ ВЕЛДТЕК» тощо. Окрім тренінгів, присвячених висвітленню теоретичних засад впровадження методики РЕЧВ, Центр здійснив ще й практичні тренінги, у яких невід’ємною складовою стало виконання технічного оцінювання на цільових підприємствах, залучених до Програми. Навчання фахівців на тренінгах здійснюється за наступними напрямками: виконання технічного оцінювання, аналіз виробничих потужностей підприємства, розрахунок теплового та матеріального балансів, пошук та визначення технічний опцій, спрямованих на зниження рівнів споживання енергії, води та сировини. Завдяки успішно проведеним 9 семінарам, у Дніпровському регіоні загалом було навчено 12 фахівців. Також були розроблені та опубліковані рекомендації щодо впровадження РЕЧВ-методики на підприємствах у Дніпровському регіоні. Вони були підкріплені тематичними дослідженнями. Звітний період: листопад 2015 р. – серпень 2016 р.
  • Центр також запропонував свої послуги для «Програми сприяння зеленій модернізації української економіки» у визначенні найкращого технічного вимірювального обладнання. Інженер-метролог Центру РЕЧВ розробив технічні рекомендації для вимірювального обладнання, подав технічні матеріали на тендер та надав технічну підтримку під час його проведення. Звітний період: серпень 2016 р. – грудень 2016 р.
  • У квітні 2017 року Центр підписав Меморандум про співпрацю між «Програмою сприяння зеленій модернізації української економіки», Центром розвитку КСВ (корпоративної соціальної відповідальності), Громадським об’єднанням «Мережа Глобального Договору в Україні», Інститутом зеленої економіки та торгово-промисловою палатою України. Всі партнери Меморандуму погодилися співпрацювати, об’єднуючись спільною метою надавати підтримку уряду країни та місцевим громадам у адаптації Порядку Денного сталого розвитку на період до 2030-го року. При цьому основна увага має зосереджуватися на виконанні цілей №8 та №9, підвищенні рівня обізнаності та усвідомлення населення щодо важливості виконання Порядку Денного сталого розвитку-2030, сприянні популяризації концепції зеленої економіки в Україні.

З моменту підписання Меморандуму про співпрацю, представники Центру РЕЧВ вже взяли участь у засіданнях Робочої Групи та були задіяні до розробки проекту «Огляд зеленої модернізації економіки». Звітний період: квітень 2017 – листопад 2017.