04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність – запорука зростання Вашого бізнесу

Наш успіх

Ставши учасником РЕЧВ-клубу, я усвідомив наскільки важливо вміти випереджати час і яким чином потрібно змінювати і технологічні процеси, і роботу з людьми у себе на виробництві, аби навчитися попереджувати появу проблем та викликів. Для змін у житті одного бажання мало, потрібна ще й воля. Лише поєднання цих двох може дати результат у досягненні мети. Хочу подякувати експертам Центру РЕЧВ, які відвідали моє підприємство. Вони є професіоналами у своїй справі, бо предметно і системно підійшли до вирішення конкретних проблем на підприємстві і ми разом досягли суттєвого результату. Основні проблеми конкретно нашого виробництва – відходи текстильних матеріалів та гуми. Після завершення всіх модульних занять мені вдалося відшукати в Україні підприємства, які виготовляють невеличкі компактні установки для переробки обох видів відходів (текстилю і гуми). Я планую, що через рік, а може й раніше, придбавши і запустивши процес із переробки відходів, я матиму майже безвідходне виробництво. Дуже задоволений доброзичливою атмосферою, яка панувала в роботі клубу РЕЧВ у місті Хмельницькому.
Ігор Явдосюк
Директор ТОВ "Чап-Чап"
Наше підприємство велике, на ньому працюють понад 400 працівників. Ми виготовляємо запірну арматуру, ГПА, газотурбінні електростанції, нафтогазове обладнання, насоси для АЕС тощо. Маємо дозвільні документи та сертифікати відповідності для співпраці з країнами світу. Наша продукція експортується до 40 країн світу. Ми намагаємося виробляти продукцію, що задовольняє запити споживачів, удосконалюємо свої технології і при цьому раціонально використовуємо ресурси, зменшуючи негативний вплив на довкілля. Регулярно виконуємо моніторинг та аналіз використаних ресурсів, контролюємо їхнє споживання та розробляємо заходи зі збереження ресурсів. Для нас є важливим розвиток компанії у напрямку ресурсоефективного та чистого виробництва. Тому співпраця з Центром РЕЧВ є ще одним кроком для здійснення наших стратегічних цілей. На нашому підприємстві експерти Центру здійснили роботу за двома напрямками: 1) обстеження роботи термічного обладнання у ковальському цеху, та 2) оцінка ефективності використання ресурсів у системі стиснутого повітря. Серед цілей РЕЧВ-обстеження були: визначення ефективності використання газу при роботі термічних і нагрівальних печей, визначення необґрунтованих втрат енергії, розробка пропозицій з підвищення ефективності використання ресурсів. За результатами обстеження експерти запропонували 2 РЕЧВ –заходи, а саме, зробити заміну футеровки стін і склепіння для печей №27 та 29; використовувати тепло димових газів печей для організації ГВП та опалення. Експерти Центру розрахували потенційні заощадження та період окупності для обох запропонованих РЕЧВ-заходів. Так, за підрахунками експертів тільки на РЕЧВ-заході про використання тепла димових газів печей для організації ГВП та опалення ми можемо щорічно економити до 2,5 млн грн. Якщо усунути проблему витоків стиснутого повітря у зовнішніх та внутрішніх мережах, а ще той факт, що стиснуте повітря вважається найвартіснішим енергетичним ресурсом, то потенціал до економії від впровадження РЕЧВ- заходу за підрахунками становитиме 1 млн грн на рік. Ми дуже вдячні експертам Центру РЕЧВ за їхній професіоналізм та виконану роботу, за те, що вони поділилися своїм досвідом і знаннями. І, звичайно, ми сподіваємося на подальшу співпрацю.
Юлія Ласкава
провідна енергоменеджерка АТ "СМНВО-Інжиніринг"
Наше підприємство раніше мало проблему з опаленням, водопідготовкою і водопостачанням. Оскільки ми належимо до харчової промисловості, то витрачаємо дуже багато води для робіт, пов’язаних із миттям різноманітного посуду. А воду потрібно нагрівати. Зараз у нас впроваджено комплексне використання двох систем: сонячних колекторів та електричної енергії з енергомережі. Їхня робота є дуже ефективною і дає дуже гарний економічний ефект, на який ми навіть не сподівалися. Крім того, завдяки цій системі ми підігріваємо воду для потреб виробництва, опалення адміністративного корпусу і частково виробничих цехів. Враховуючи наші наступні проєкти стосовно опалення адміністративного корпусу, ми вирішили застосовувати комбіновану систему у модернізованому вигляді. В результаті витрати на електроенергію (опалення і нагрівання води) скоротилися на понад 60%. Цього року разом із Центром РЕЧВ на нашому підприємстві було виконано моніторинг, який став першим етапом співпраці з Центром. Завдяки моніторингу було виявлено місця у виробничих процесах, які можна ще більше вдосконалити і на які потрібно звернути вагу. Одна з рекомендацій Центру дозволила нам зменшити електроспоживання у побутових приміщеннях на понад 40% ( у гривневому еквіваленті). Наступні наші плани з Центром дуже глобальні і я сподіваюся, що 2021 стане роком нашої плідної співпраці, бо ми плануємо рухатися за 3-ма напрямками. 1. Використовувати тепло, яке виділяють наші електропечі, для підігрівання води (для повторної рециркуляції теплоти) та для потреб виробництва (процесів миття). 2. Для технічних потреб виробництва повторно використовувати воду, яку ми досі скидаємо в каналізацію. 3. Розпочати використання відходів пакувальних матеріалів. У нас є ідеї, думки та напрямки щодо нашої співпраці з Центром РЕЧВ. Сподіваюся, що разом ми зможемо досягти бажаного результату, бо для бізнесу зараз вкрай важливо враховувати всі аспекти й переваги ресурсоефективності та чистого виробництва. Бізнес повинен заробляти більше і частка його маржі й ресурсів у собівартості продукту сьогодні велика. А у майбутньому вона буде тільки збільшуватися. Тому ефективне використання ресурсів дозволить бізнесу і виробництву заробляти більше, що дозволить компанії та її працівникам розвиватися. Я дуже вдячний Центру РЕЧВ за спільний початок співпраці.
Андрій Попадинець
головний інженер ТОВ "Лігос"
Наше підприємство "PREMIUM STAR" виготовляє взуття. Чим воно якісніше, тим довший його життєвий цикл. Саме тому, що наші інвестори і замовники – це країни Європи, ми маємо відповідати не тільки вимогам українського законодавства у сфері екології та праці, але й вимогам наших замовників, які зазвичай є набагато жорсткішими за вітчизняні норми і закони. Ми постійно вдосконалюємо виробничі процеси, працюємо над зменшенням затрат, скороченням відсотку бракованої продукції та відходів виробництва. По-перше, це економічно доцільно, по-друге – допомагає виконувати вимоги інвесторів/замовників, і по-третє, – зменшує негативний вплив на довкілля. Пріоритети нашого підприємства такі: повторне використання матеріалів, зменшення обсягів бракованої продукції тапромислових відходів, ефективне використання води та енергоресурсів. Ми почали співпрацювати з Центром РЕЧВ, сподіваючись отримати професійні консультації та поради, і не прогадали в цьому. Яка різниця між генієм та інженером? Геній знає все, а інженер знає, де знайти відповіді. Тому я вважаю, що в Центрі працюють саме інженери, бо вони реально зможуть знайти все і сказати що і де можна покращити у виробничому процесі. Проаналізувавши роботу нашого виробництва за останні 3 роки, Центр надав нам дуже корисні рекомендації. По-перше, це поводження з відходами. Нам підказали куди здавати відходи шкіри та синтетичних матеріалів. Зібрані майже 10 тонн сортованих відходів дуже скоро стануть наповнювачами для спортивних снарядів. Також нам запропонували варіант використання піролізного котла для безпечного спалювання інших відходів, але цю можливість ми ще наразі розглядаємо. По-друге, це напрямок збереження ресурсів. Нам підказали як оптимізувати систему подачі стиснутого повітря і дали рекомендації щодо покращення роботи системи опалення.
Нємчунов Віктор (Преміум стар) (фото за 2015 р)
Віктор Нємчунов
інженер з охорони праці ТОВ "Преміум Стар"
Наш коледж роками потерпав від проблем у роботі системи теплопостачання. Коли взимку температура повітря надворі падала нижче -5°С, у приміщеннях замість нормативних показників 20-21°С фіксувалося лише 16-18°С, які, насправді, досягалися лише за умови зменшення вентиляції, що негативно позначалося на якості мікроклімату, адже концентрація СО2 перевищувала допустимий рівень. Через це учні втомлювалися, втрачали увагу, зростала захворюваність. Навесні та восени – навпаки, температура всередині приміщень перевищувала 24°С, і це також погіршувало умови навчання та праці. Перегріте повітря ми охолоджували за рахунок збільшення інтенсивності вентиляції, що примушувало недоцільно використовувати енергоносії, і, як наслідок, збільшувалися платежі. Після комплексного технічного енергоаудиту, виконаного фахівцями Центру ресурсоефективного та чистого виробництва у навчальному корпусі та гуртожитку коледжу, систему центрального опалення було модернізовано. Змонтований індивідуальний тепловий пункт з погодозалежним регулюванням та можливістю керування ним через мережу Інтернет вирішив проблему. Рахунки на опалення приміщень коледжу зменшилися вдвічі.
Larysa_1
Лариса Сподинська
директорка Державного вищого навчального закладу "Київський електромеханічний фаховий коледж"
Наш завод новий, його збудували у 2012 році. Ми думали, що знаходимося у вигідному становищі, але часто запитували себе: чому продукція китайського виробництва дешевша за нашу, вітчизняну? Будь-яке ливарне виробництво, яке пов’язане з алюмінієм, є енерговитратним. Коли до нас прийшли експерти Центру РЕЧВ з технічним аудитом, то вони підрахували, що втрати відходів алюмінію на нашому виробництві становлять щороку 48 тонн. Отже, після виходу заводу на запроєктовану потужність, кількість відходів алюмінію збільшиться вдвічі. Тому пропозиція експертів Центру про використання сплаву алюмінію нас дуже зацікавила, адже у такому випадку ціна на нашу продукцію може стати нижчою за ціну китайського виробництва, а це зробить нас більш затребуваними і конкурентоспроможними. Висловлюю подяку Центру РЕЧВ і сподіваюся на подальшу плідну співпрацю
sivolobov
Сергій Сиволобов
заступник директора Групи компаній "ДІСЛА"
Аналізуючи роботу підприємства, ми дійшли висновку, що насправді марно витрачаємо велику кількість енергоресурсів. Тому в липні 2016 року ми розпочали співпрацю з Центром РЕЧВ. Фахівці Центру проаналізували роботу нашого обладнання з виробництва дослідних партій гумово-технічних виробів. У ході обстеження знайдено, на мою думку, дуже цікаве та ефективне технічне рішення, яке дозволить нам скоротити обсяги енергоспоживання на роботу витяжки й досягти значних покращень у роботі лінії безперервної вулканізації гумово-технічних виробів. Зараз при погодинному споживанні електроенергії 80 кВт сподіваємося, що отримаємо скорочення в 2 рази. Фахівцям Центру РЕЧВ хочу побажати наснаги та нових інноваційних рішень
jaremenko
Всеволод Яременко
директор ДП «НДІ "Еластик"
Наше підприємство вже протягом двох років співпрацює з Центром РЕЧВ. Впроваджувалися заходи з підвищення ефективності виробництва. Еексперти Центру запропонували скоротити тепловтрати через загороджувальні конструкції (поверхні) тунельної печі. ПрАТ «Запоріжвогнетрив» виконав усі запропоновані технологічні рекомендації, оскільки ми самі були зацікавлені перевірити, чи будуть заходи ефективними. І вони виявилися дуже ефективними. До модернізації температура на поверхні печі становила 168°С, а після – 89°С. Цей приклад дуже ілюстративний, бо доводить, що запропоновані Центром РЕЧВ рішення сприяють економії природного газу, інших енергоресурсів, а також заощаджують тепло. Я дуже раджу енергоємним виробництвам розпочинати з енергоаудиту, який виявляє безліч недоліків і дозволяє їх усунути за допомогою інноваційних технічних рішень, що в подальшому дає суттєву економію теплових ресурсів
korovaj
Володимир Коровай
ПрАТ "Запоріжвогнетрив"
Щоб стати на ринку конкурентоспроможним, необхідно знижувати собівартість одиниці продукції. З Центром ресурсоефективного та чистого виробництва ми розпочали працювати 2 роки тому. Експерти Центру визначили об’єми наших тепло- і енерговтрат та надали практичні рекомендації про можливості заощадження. Завдяки впровадженим рекомендаціям ми досягли понад 25% економії електроенергії на виробництві. Найближчим часом ми плануємо модернізувати футеровку, замінити газові пальники тощо. В першу чергу ми ухвалюємо рішення про впровадження заходів, які не потребують грошових витрат, а вже потім – більш витратних, але ефективних. Маючи на заводі 6 газових печей і плануючи їх реконструкцію, ми розраховуємо на суттєве скорочення тепловтрат, що значною мірою зекономить обсяги споживання енергоресурсів
polishuk
Петро Поліщук
начальник технічного відділу "ВЛКЗ"