04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність – запорука зростання Вашого бізнесу

Онлайн-семінар “Перероблення відходів у легкій промиловості”

 

 


24-25 вересня відбувся 2-денний онлайн-семінар на тему “Перероблення відходів у легкій промисловості” (виготовлення взуття та одягу).
Семінар входить до складу спеціалізованих РЕЧВ-тренінгів, які виконуються у рамках програми “Європейський Союз для довкілля (EU4Environment)” фінансована Європейським Союзом, що здійснюється UNIDO в шести країнах Східного партнерства (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Республіка Молдова, Україна) і є частиною діяльності з впровадження методики ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ) і циркулярної економіки.

З вітальними словами виступили Олександр Задорожний, заступник директора директорату промислової політики та стимулювання розвитку регіонів Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, координатор проєкту EU4Environment від Міністерства, Олена Колтик, радниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів, Хлое Алліо, керівниця відділу економічного співробітництва, енергетики, інфраструктури та навколишнього середовища, Представництво Європейського Союзу в Україні,
Тетяна Чернявська, міжнародна координаторка проєкту, відділ з питань ресурсоефективності у промисловому секторі, Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку. Всі спікери наголосили на актуальності питання перероблення відходів та використання ресурсного потенціалу в цих процесах не лише для України, а й для інших країн.

Тренером онлайн-семінару виступив Йоханнес Фреснер (Dr. Johannes Fresner), міжнародний консультант UNIDO, який поділися своїми знаннями та досвідом щодо перероблення відходів при виробництві взуття та одягу.

Семінар складався з 2 частин: теоретичної та практичної.

У теоретичній частині тренер приділив увагу наступним питанням:
– Європейська законодавча база, ініціативи, стратегічний прогноз, стратегії циркулярної економіки на рівні компанії, включаючи дизайн, вибір матеріалів, сортування відходів, можливості перероблення;
– аналіз матеріалів, що використовуються при виробництві взуття та одягу, варіанти перероблення та їхня доцільність;
– подальші дії: нові матеріали, бізнес-моделі рециклінгу, співпраця у цій сфері.

Більш активною частиною була практична, в якій всі учасники були поділені на 4 групи для виконання завдання. Кожною групою керував фасилітатор, який пояснював завдання та координував їхнє виконання. У процесі групової роботи всі учасники дискутували, аналізували та ділилися своїми знаннями з ключової теми семнару для виконання завдань. Після представник від кожної групи ознайомив з результатами виконаного завдання.

У семінарі взяли участь понад 40 учасників (56% із них – жінки), серед яких були  представники українських підприємств з виробництва взуття та одягу.

Відеозапис тренінгу розміщено у рубриці Центр знань/Тренінги.

Стежте за нашим YouTube-каналом, який ми регулярно доповнюємо новими матеріалами.

 

 

* Семінар організовано в рамках програми «Європейський Союз для довкілля (EU4Environment)», що фінансується ЄС та реалізується в шести країнах Східного партнерства консорціумом міжнародних партнерів, включаючи Організацію з економічної співпраці та розвитку (ОЕСР), ООН з промислового розвитку (ЮНІДО), ООН з навколишнього середовища, Європейську економічну комісію ООН (ЄЕК ООН) та Світовий банк.