04116, м. Київ, вул. Старокиївська, буд. 10-Г +380 44 227 83 78 info@recpc.org
  • English
Ресурсоефективність – запорука зростання Вашого бізнесу

РІЧНИЦЯ ПОЧАТКУ ПОВНОМАСШТАБНОЇ АГРЕСІЇ РФ ПРОТИ УКРАЇНИ ТА ПІДТРИМКА УКРАЇНСЬКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ З БОКУ ПРОГРАМИ EU4ENVIRONMENT, ЯКА ФІНАНСУЄТЬСЯ ЄС

 

 

 

Внаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України, розпочатого рік тому 24 лютого 2022 року, українська економіка зазнала найбільших втрат за часів незалежності через значні руйнування критичної інфраструктури. Водночас, територія України щодня потерпає від додаткових екологічних наслідків, незважаючи навіть на зменшення обсягів промислових викидів. Український бізнес змушений шукати шляхи для відновлення своїх потужностей і створення безпечних умов праці для задоволення попиту населення на критично важливі товари та послуги. Все це істотно вплинуло на свідомість українців, трансформувавши систему цінностей, змінивши оцінки минулого, і чітко визначивши пріоритети майбутнього.

У ці найважчі для України часи бізнес, влада і суспільство – всі разом об’єднались і спільно готові відбудовувати і відновлювати Батьківщину, впроваджуючи принципи циркулярної економіки, піклуючись питаннями раціонального управління відходів та невпинно слідуючи “Зеленому курсу” ЄС.

Фінансована Європейським Союзом програма EU4Environment у рамках виконання компоненту “Циркулярна економіка та нові можливості зростання”, що реалізується Центром ресурсоефективного та чистого виробництва, підтримує “зелене” відновлення промисловості і сприяє зменшенню навантаження на довкілля.

Так, у 2022 році, продовжувалася активна робота з національними промисловими підприємствами. Було проведено моніторинг 14 підприємств-учасників Клубів РЕЧВ, які працюють у Хмельницькому та Полтаві. Підприємства з різних галузей промисловості (легка, харчова, переробна, поліграфічна, машинобудівна та металургійна промисловості, виробництво електричного устаткування та сільськогосподарське виробництво) впровадили та продовжують впроваджувати розроблені та запропоновані РЕЧВ-опції. Як результат, підприємствам вже вдалось зменшити споживання енергії на більш, ніж 122 000 кВт*год за рік, а також зменшити шкідливі викиди в атмосферу на майже 40 тонн СО2-екв. за рік.

Активна робота ведеться з демонстраційними компаніями, які беруть участь у програмі EU4Environment. За результатами проведеного моніторингу наприкінці 2022 року, 11 підприємствам вже вдалося заощадити 93 000 євро за рік, скоротити споживання енергії на 1 600 000 кВт*год та зменшити шкідливі викиди в атмосферу на більш, ніж 300 тон СО2-екв. за рік.

Багато підприємств змушені бути переміщати свої виробничі потужності із областей, де тривають бойові дії, на більш безпечні території України для продовження роботи. Так, за даними Мінекономіки понад 700 українських підприємств переміщено в рамках державної програми релокації. Програма EU4Environment долучилася до цієї активності у напрямку визначення проблем і потреб національних промислових підприємств та сприяння їхньому подальшому “зеленому” відновленню шляхом консультування щодо впровадження сучасних технологій ресурсозбереження та енергоефективності, а також підбору фінансових можливостей для цього. Наразі триває опитування підприємств (до кінця березня 2023 р.), за результатами якого будуть проаналізовані проблеми, з якими зіткнулися підприємства під час поточної роботи або вимушеної релокації.

Український бізнес, а особливо малі та середні підприємства, які відіграють важливу роль у відновленні економіки, у 2023 році потребують:
     – консультування з питань “зеленого” відновлення промисловості, ефективного поводження з відходами та впровадження ресурсоефективного та чистого виробництва;
     – та допомоги у пошуку інвестицій та визначенні фінансових можливостей як для підвищення ресурсозбереження та енергоощадності, так і для переміщення своїх виробництв для повноцінного відновлення.