Проєкт "ON-LEAN: Меблі" – Підвищення спроможності МСП щодо впровадження ощадливого виробництва: меблевий сектор"

Терміни
2021 -2022
Мета проєкту
Розробка онлайн-курсу про ощадливе виробництво у меблевій промисловості, запис відеолекцій
Завдання проєкту
- Розробка матеріалів онлайн-курсу
- Запис відеороликів онлайн-курсу та розміщення їх на навчальній платформі
- Перегляд курсу 150-ма учасниками зі 100 меблевих підприємств України
- Просування інформації про проєкт, набір щонайменше 150 учасників зі 100 меблевих підприємств
- Опанування онлайн-курсу учасниками
- Розробка та видача електронних сертифікатів
- Розробка форми з оцінки впливу проведених тренінгів на меблеві компанії у рамках проєкту
Цільова аудиторія
Представники підприємств меблевої галузі (власники, керівництво, технологи, інженери, енергетики, менеджери та консультанти зі сталого розвитку чи ощадливого виробництва); студенти закладів освіти та інші зацікавлені в ощадливому виробництві
Бенефіціари проєкту
Обласні державні адміністрації, міські ради, ОТГ, регіональні агенції економічного розвитку, галузеві бізнес-асоціації та спілки, організації підтримки бізнесу, аналогічні діючі в Україні грантові проєкти для меблевиків, навчальні заклади з відповідними спеціальностями
Роль Центру РЕЧВ

У межах виконання проєкту “Онлайн-курс “ON-LEAN: Меблі” – Підвищення спроможності МСП щодо впровадження ощадливого виробництва: меблевий сектор” Центр ресурсоефективного та чистого виробництва розробляє матеріали онлайн-курсу, здійснює набір учасників із підприємств меблевої галузі та оцінює вплив проєкту на меблеві компанії
Що таке ощадливе виробництво (lean production)?
Творцем терміну “Ощадливе виробництво” (Lean production ) є японський інженер всесвітньо відомого виробника автомобілів Toyota – Таїті Оно. Перші спроби оптимізації виробництва розпочалися у 1950-х роках.
Ощадливе виробництво – це методи організації виробництва, сформовані під час побудови виробничої системи Toyota (TPS) і надалі адаптовані до застосування у практично будь-який сфері діяльності.
Виробнича Lean-система пропонує набір методів та інструментів, застосування яких дозволяє успішно підвищити ефективність виробництва, усунувши непродуктивні втрати.
Основна перевага цього підходу не в окремих прийомах або методах, а в їх сукупності, що є цілісною системою безперервного вдосконалення, яка дозволяє покращувати всі бізнес-процеси підприємств, домагаючись постійного та сталого зростання ефективності їхньої діяльності.
Ощадливе виробництво – концепція менеджменту, заснована на неухильному прагненні до усунення всіх видів втрат, а також передбачає залучення у процес оптимізації бізнесу кожного співробітника і максимальну орієнтацію на споживача.
Ощадливе виробництво – це система організації і управління розробленням продукції, виробництвом, взаємовідношеннями з постачальниками і споживачами, коли продукція виготовляється у точній відповідності із запитами споживачів і з меншими втратами у порівнянні з масовим виробництвом великими партіями.
Lean – проривний підхід до менеджменту і керування якістю, який забезпечує довготривалу конкурентоздатність без істотних капіталовкладень. Цей онлайн-курс сфокусований на ощадливому виробництві саме в меблевому секторі і враховує різницю між компаніями в сегменті меблів на замовлення та в сегменті меблів серійного виробництва.
Насамперед курс буде корисним для представників малих та середніх меблевих підприємств України.
Lean успішно впроваджують такі світові виробники меблів як IKEA, JYSK, Ashley HomeStore, Restoration Hardware, Kartell
Лектори курсу
Технічний директор навчально-наукового центру “Ощадливе виробництво”, старший науковий співробітник НДІ “Прикладна електроніка”, провідний викладач Міжнародного реєстру незалежних аудиторів (IRCA), аудитор Національного Агентства з акредитації України (НААУ), провідний аудитор “LL-C Certification” (Чехія, Прага), старший викладач НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського”
Провідний консультант, викладач та аудитор центру “Ощадливе виробництво” при НДІ “Прикладна електроніка”, кандидат технічних наук, доцент НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського”, провідний аудитор компанії “LL-C Certification” (Чехія, Прага)
Довідково:
Про Програму USAID KЕУ
Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” (Програма USAID КЕУ) підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатися перевагами міжнародної торгівлі.