Інформаційний семінар «Раціональне управління хімічними речовинами та хімічний лізинг»

Запрошуємо представників університетів та промислових підприємств до участі в інформаційний семінарі про раціональне управління хімічними речовинами та хімічний лізинг! 

На семінарі буде представлено новий напрямок Центру, а саме раціональне управління хімічними речовинами, інформацію та умови участі у Всесвітній премії з Хімічного лізингу 2020 у рамках міжнародного Проєкту Організації Об’єднаних націй з промислового розвитку (UNIDO).

Серед спікерів будуть переможці Всесвітньої премії з Хімічного лізингу 2018, які поділяться своїм досвідом щодо впровадження хімічного лізингу та участі у конкурсі.

Переможці Всесвітньої премії з Хімічного лізингу 2020 отримають винагороду!!! (Детальніше про премію тут)

Участь у семінарі безкоштовна. Проєкт порядку денного тут

Попередня реєстрація обов’язкова за посиланням https://forms.gle/zLrvfFafGDumZjin6

 

Центр РЕЧВ може надати допомогу в оформленні заявки на участь у конкурсі, звертайтеся за телефоном +38044 227 83 78 або info@recpc.org 

 

Захід організовано Центром ресурсоефективого та чистого виробництва за підтримки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Конференція «Ресурсоефективність та циркулярна економіка» в рамках «Українських індустріальних днів»

3-4 грудня 2019 р. у Києві пройдуть «Українські індустріальні дні». 

Ця подія об’єднує проведення II Форуму індустріальних парків України «Синергія співробітництва бізнесу та влади» (3 грудня) та III Конференцію «Нова індустріалізація» (4 грудня).

Мета заходу – синергія влади та бізнесу щодо побудови в Україні інноваційної промислово-аграрної моделі економічного розвитку.

Одним із співорганізатором є Центр ресурсоефективного та чистого виробництва.

Запрошуємо Вас 4 грудня 2019 року з 15:30-17:30 стати учасником конференції «Ресурсоефективність та циркулярна економіка», яка відбудеться в рамках «Нової індустріалізації».

Конференція «Ресурсоефективність та циркулярна економіка» відбудеться у рамках проєкту Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) за підтримки Швейцарського бюро співробітництва. Обговорюватимуться питання державного регулювання у промисловому секторі, сучасні підходи щодо ресурсо- та енергозбереження в промисловості на прикладі успішних проєктів з впровадження ресурсоефективних рішень на підприємствах України та інших країн світу, напрями фінансово-інвестиційної та технологічної підтримки заходів з підвищення ресурсоефективності підприємств, підходи до раціонального поводження з хімічними речовинами та відходами у промисловості.

До участі в конференції запрошено представників Швейцарського бюро співробітництва в Україні, міжнародних і національних експертів з ресурсоефективності, представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, фінансових установ, керівників та фахівців підприємств.

Програма конференції тут

Реєстрація за посиланням https://ukrid.ticketforevent.com/

Місце проведення: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Детальна інформація про подію «Українські індустріальні дні» на сайті ТПП

Вебінар “Стан цементної промисловості в Україні. Найкращі доступні технології”

Вебінар для виробників цементної галузі

Програма: 

1. Стан цементної промисловості в Україні.
2. Життєвий цикл та основні способи виробництва цементу.
3. Загальна характеристика споживання і витрат ресурсів при виробництві цементу.
4. Викиди шкідливих речовин при виробництві цементу.
5. Найкращі доступні технології при виробництві цементу.
6. Економічні аспекти реалізації найкращих доступних технологій при виробництві цементу.

Ведучий вебінару – Сергій Плашихін, к.т.н., експерт Центру РЕЧВ

Участь безкоштовна

Попередня реєстрація обов’язкова за посиланням https://room.etutorium.com/registert/4/c600b85a54be73b5b50d559154be73b5b50f606b

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КЛУБУ РЕСУРСОЕФЕКТИВНОГО ТА ЧИСТОГО ВИРОБНИЦТВА У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КЛУБУ РЕСУРСОЕФЕКТИВНОГО ТА ЧИСТОГО ВИРОБНИЦТВА У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ у рамках фінансованої ЄС програми «Європейський Союз для довкілля» (EU4Environment)

Запрошуємо підприємства до участі!  

Учасники презентації дізнаються про:

1. Можливості Програми «Європейський Союз для довкілля» (EU4Environment).

2. Вигоди від впровадження РЕЧВ-методики на підприємствах національної промисловості.

3. Умови участі в Клубі РЕЧВ для виробничих компаній.

4. Результати впровадження технічних рішень на підприємствах.

Цільова аудиторія: представники бізнесу, неурядових організацій, органів державної влади та експертного середовища Хмельницької області, які працюють або планують впроваджувати енергозаощадні проекти у сфері своєї діяльності.

Деталі заходу в рамках програми EU4Environment тут

Реєстрація:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeaNok-Qsu_Im_KoERzD2KZAsqZD6lLIzW7Qy05hPdaZkOo8w/viewform

Програма: https://drive.google.com/file/d/1wVjleJWVpQhGjG-PjFOSRLkaiyK8-ejh/view?usp=sharing  

Презентація Клубу ресурсоефективного та чистого виробництва у Полтавській області

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КЛУБУ РЕЧВ У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ у рамках фінансованої ЄС програми «Європейський Союз для довкілля» (EU4Environment)

Запрошуємо підприємства до участі!  

Учасники презентації дізнаються про:

 • Можливості Програми «Європейський Союз для довкілля» (EU4Environment).
 • Вигоди від впровадження РЕЧВ-методики на підприємствах національної промисловості.
 • Умови участі в Клубі РЕЧВ для виробничих компаній.
 • Результати впровадження технічних рішень на підприємствах.

 

Цільова аудиторія: представники бізнесу, неурядових організацій, органів державної влади та експертного середовища Полтавської області, які працюють або планують впроваджувати енергозаощадні проекти у сфері своєї діяльності.

Деталі заходу в рамках програми EU4Environment тут

Реєстрація на участь: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfK9sECBbDjCub6HyDFKtIFplnwWe9Rxw1AFjthnxVAfGf9vw/viewform

Програма: https://drive.google.com/open?id=1pHSdX2ve94aGKWsfj428Fq5ggjoHfA8_

Вебінар “Методи і підходи підвищення ефективності використання ресурсів у машинобудуванні”

Вебінар для інженерів та енергетиків машинобудівної галузі

Програма:

1. Характеристика ефективності використання ресурсів у машинобудівному комплексі України
2. Застосування методології РЕЧВ при виявленні причин виникнення виробничих проблем та пошуку варіантів їх вирішення
3. Методи і підходи скорочення енергоспоживання при отриманні стиснутого повітря на підприємствах машинобудівельної галузі
4. Методи і підходи скорочення енергоспоживання при роботі системи опалення на підприємствах машинобудівельної галузі

Ведуча вебінару – Елла Дмитроченкова, к.т.н., експерт Центру РЕЧВ

Участь безкоштовна

Попередня реєстрація обов’язкова за посиланням https://etutorium.com/auth/register.html?token=52158bc058e1f6a4b13af85758e1f6a4b138d713

 

Засідання Круглого столу «Впровадження енергозберігаючих та ресурсоефективних технологій у переробній промисловості та АПК України: досягнення та перспективи проекту»

Запрошуємо Вас стати учасником засідання Круглого столу на тему: «Впровадження енергозберігаючих та ресурсоефективних технологій у переробній промисловості та АПК України: досягнення та перспективи проекту», організаторами якого є Центр ресурсоефективного та чистого виробництва, УСПП та Українська аграрна конфедерація. 

У ході дискусії планується обговорити питання про ефективність використання енергетичних та матеріальних ресурсів на підприємствах АПК (скорочення витрат матеріалів та енергоносіїв, зменшення шкідливого впливу на довкілля за умов мінімальних витрат і коротких термінів окупності вкладених коштів), а також перспективи впровадження новітніх ресурсо- та енергозберігаючих технологій.

Представники Укргазбанку ознайомлять учасників з фінансовими інструментами для реалізації проектів з енергоефективності на агропромислових підприємствах України.

Захід відбудеться 10 жовтня 2019 року о 14.00 в Актовій залі Українського союзу промисловців і підприємців за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 34.

Попередня реєстрація за тел. (044) 235-35-07, 289-97-21, е-mail: roschyna@agroconf.org

Конференція «Ресурсоефективність у будівельній галузі»

9 жовтня 2019 року в малому конференц-залі виставкового центру «Південний-Експо» (м. Львів) з 14.00 по 15.00 відбудеться конференція «Ресурсоефективність у будівельній галузі». 

Організатор заходу – Центр ресурсоефективного та чистого виробництва.

Спікери: Андрій Ворфоломеєв – директор Центру РЕЧВ, Костянтин Тадля – технічний директор Центру РЕЧВ.

Конференція відбудеться в рамках «Осіннього Будівельного Форуму–2019», який проходитиме у Львові з 9 по 11 жовтня. Програма Форуму присвячена розвитку будівельної галузі, а саме енерго- та ресурсоефективності, термомодернізації будинків ОСББ, привабливості біржових аспектів у будівельному бізнесі тощо.

Реєстрація на Форум та Конференцію за посиланням.

Семінар для ВНЗ «Імплементація курсу з ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ) у навчальні програми ВНЗ: переваги та можливості»

Запрошуємо Вас взяти участь у семінарі для вищих навчальних закладів (ВНЗ) на тему «Імплементація курсу з ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ) у навчальні програми ВНЗ: переваги та можливості».

Семінар організовує Центр ресурсоефективного та чистого виробництва в рамках проекту Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні» за підтримки Національного лісотехнічного університету України (м. Львів).

Мета семінару – презентувати можливості розвитку ВНЗ в рамках впровадження предмету РЕЧВ, продемонструвати приклади впровадження РЕЧВ курсу в українських вишах, обговорити питання впровадження предмету РЕЧВ у навчальні програми ВНЗ. 

Програма семінару охоплює такі питання:

 • Впровадження ресурсоефективного та чистого виробництва Центром РЕЧВ.
 • Основні принципи впровадження РЕЧВ.
 • Методи обстеження підприємств.
 • Зв’язок концепції РЕЧВ із загально-навчальними і технічними науками.
 • Характеристика предмету РЕЧВ в навчальному процесі.
 • Можливості розвитку ВНЗ в рамках впровадження предмету РЕЧВ у навчальний процес.
 • Приклади впровадження предмету РЕЧВ в українських ВНЗ.
 • Приклад впровадження РЕЧВ курсу в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
 • Приклад впровадження РЕЧВ курсу в Національному лісотехнічному університеті України.

 

Семінар відбудеться: 15 травня 2019 р.
Початок: 10:00 – 12:10. Реєстрація 9:30 – 10:00
Місце проведення: м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 103 (Адміністративний корпус Національного лісотехнічного університету України (НЛТУ України), каб. 27)

Участь у семінарі є безкоштовною. Попередня реєстрація – обов’язкова.

Зареєструватися та отримати додаткову інформацію можна за тел. +380 (067) 370-78-56, +38 (044) 227-83-78 або
електронною поштою v.popovych@recpc.org, info@recpc.org (к
онтактна особа – Володимир Попович,
координатор у Західному регіоні Центру РЕЧВ).

5-ий Форум енергоефективного партнерства “Територіальні громади, держава, бізнес: Прозорі інвестиційні моделі”

12 квітня 2019 р. у Києві у КВЦ “Парковий” Держенергоефективності організовує головну подію року у сфері енергоефективності – 5-ий Форум енергоефективного партнерства “Територіальні громади, держава, бізнес: Прозорі інвестиційні моделі”.

Україна продовжує посилювати енергоефективність! Адже це необхідний елемент для формування економічно сильних, енергонезалежних та заможних громад.

Урядом запроваджено успішні державні механізми з енергоефективності як для домогосподарств, так і для бюджетних установ, зокрема:

 • За 4 роки дії програми «теплих» кредитів більше півмільйона українських сімей утеплилися та заощаджують до 70% на комунальних послугах;
 • Вже понад 100 місцевих органів влади додатково співфінансують енергоефективні заходи в рамках «теплих кредитів»;
 • Завдяки енергосервісу відкрито ринок утеплення понад 100 тис. бюджетних установ обсягом понад 8 млрд доларів;
 • ЕСКО-інвестори вже реалізують понад 300 енергосервісних контрактів вартістю більше 300 млн грн для модернізації дитсадків, шкіл, лікарень та інших установ;
 • ЕСКО-механізм дозволяє заощадити бюджетні кошти на впровадженні енергоефективних заходів та отримати економію 15-70% на витратах за енергоресурси;
 • 206 громад впроваджують енергоменеджмент та економлять до 15% на комунальних послугах.

Досвід впровадження таких інструментів потрібно широко впроваджувати.

Тому цьогоріч Держенергоефективності запрошує ОТГ, а також представників міністерств і відомств вивчити та впровадити сучасні фінансові механізми підвищення енергоефективності.

Агентство разом із експертами розкриє плани щодо стимулювання промислових підприємств до енергоефективності.

Серед запрошених спікерів:

 • Володимир ГРОЙСМАН – Прем’єр-міністр України*
 • Геннадій ЗУБКО – Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України*
 • Олександр ДОМБРОВСЬКИЙ – в.о. Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК
 • Віктор ГАЛАСЮК – Голова Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва
 • Остап СЕМЕРАК – Міністр екології та природних ресурсів України
 • Сергій САВЧУК – Голова Держенергоефективності.

Ключові теми Форуму:

 • Державна політика у сфері енергоефективності
 • Енергоменеджмент – старт енергоефективності у громадах;
 • Від класичного до поглибленого ЕСКО-партнерства – нові моделі технологій та співфінансування
 • ЕСКО та енергоменеджмент на державних об’єктах: перші успіхи
 • Енергоефективність у промисловості: джерела фінансування проектів

Форум об’єднає понад 600 учасників з усієї України: мерів міст, голів обласних та районних адміністрацій, ОТГ, а також експертів, профільні громадські організації, міжнародні проекти, представників промислових підприємств, вітчизняні ЕСКО-компанії.

Відкриття о 10:00.

Час проведення: 10:00 – 15:00.

Місце проведення: м. Київ, Конгресно-виставковий центр «Парковий», Паркова дорога, 16а.

Участь безкоштовна!

Реєстрація обов’язкова за посиланням: https://goo.gl/forms/MPLFc5yXgJmzRSDh2

Довідкова інформація щодо участі у Форумі за контактами: 5forum.saee@gmail.com, (044) 590-54-15.

Акредитація ЗМІ проходить до 17:00 11 квітня за тел.: (044) 590-59-65, 096-906-85-95 та e-mail: saeepressa@gmail.com (Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності).

Акредитація обов’язкова із зазначенням ПІБ, назви ЗМІ, журналістського посвідчення, контактів (номеру мобільного телефону і електронної пошти) та переліком фото- та відеотехніки. Вхід ЗМІ за редакційними посвідченнями.

Веб-сайт: http://saee.gov.ua/uk/5EEF.

Організатор: Держенергоефективності.

Співорганізатори:

 1. Фонд ім. Фрідріха Еберта в Україні
 2. Проект GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності»
 3. Проект GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України»
 4. Проект GIZ «Енергоефективність у громадах ІІ»
 5. Проект GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях»
 6. Проект ПРООН «Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО»
 7. Проект UNIDO UKR ІЕЕ «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України»
 8. Центр ресурсоефективного та чистого виробництва (в системі UNIDO)

Інформаційні партнери Форуму: журнал «ECOBUSINESS», Асоціація об’єднаних територіальних громад.

Запрошуємо до участі: керівництво облдержадміністрацій та обласних рад, міські голови, енергоменеджери, ОТГ, ОСББ, профільні громадські організації, міжнародні проекти, представники промислових підприємств, ЕСКО-компанії, будівельні компанії, виробники енергоефективних матеріалів та обладнання, енергоаудитори, профільні асоціації, ЗМІ та усі зацікавлені.