Комплексне використання різних джерел енергій для потреб тепло- та холодопостачання промислових підприємств

Про що вебінар?

Енергоресурси дорожчають кожного року, і вашому підприємству все складніше витримувати конкуренцію, тримаючи ціни на продукцію на розумному рівні. Як обрати найкращу стратегію оптимізації енергоспоживання, на що звернути увагу першочергово?

Цей вебінар буде вас корисним, якщо:

 1. Заміна обладнання на менш енергоємне або заміщення традиційних джерел енергії на альтернативні наразі не є оптимальною стратегією для вашого підприємства, з різних причин.
 2. Ви маєте досвід застосування різних підходів щодо скорочення енергоспоживання, але готові спробувати щось нове та більш ефективне.
 3. Ви хочете дізнатись, наскільки ваше підприємство відповідає стандартам енергоспоживання для галузі, чи воно є кращим або гіршим за підприємства-конкурентів.

 

Для кого вебінар?

Вебінар для інженерів та енергетиків підприємств, користувачів, виробників та постачальників обладнання

Мета вебінару: поінформувати слухачів щодо доступних напрямів комплексного здешевлення експлуатації систем тепло- та холодозабезпечення промислових підприємств на основі принципів ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ)

 

Програма вебінару

 1. Принципи РЕЧВ та їх застосування на підприємстві
 2. Норми теплоспоживання на опалення та холодозабезпечення
 3. Як розрахувати вартість тепла від різних джерел тепла
 4. Як розрахувати вартість холоду від різних джерел тепла та скидне тепло
 5. Застосування рекуперації тепла та холоду в системах вентиляції
 6. Налаштування та експлуатація котельного обладнання
 7. Розповсюдження теплоносія та балансування систем
 8. Налаштування та експлуатація холодильного обладнання

 

Чим корисний досвід та підхід експертів Центру ресурсоефективного та чистого виробництва?

Центр РЕЧВ понад 10 років займається розробкою та впровадженням ресурсо- та енергозберігаючих технічних рішень на основі проведення професійного комплексного технічного аудиту підприємств.

Клієнтами Центру стали понад 110 вітчизняних підприємств металургійної, хімічної, харчової, легкої та інших галузей промисловості різних форм власності. Сумарний ефект від економії усіх видів ресурсів завдяки запропонованим технічним рішенням перевищує 15 млн. євро.

В Україні Центр виконує проект ЮНІДО «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва», який покликаний сприяти ефективнішому та раціональнішому використанню ресурсів у промисловості, підвищенню конкурентоспроможності українських підприємств та зниженню навантаження на довкілля. Ключовим завданням Проекту вважається максимальне сприяння процесу адаптації та застосуванню методів, практик, технологій та концепції ресурсоефективного та більш чистого виробництва, тим самим забезпечуючи українську промисловість необхідними інструментами прискореного просування екологічно безпечної продукції на загальнонаціональний та регіональні ринки.

 

Ведучі вебінару

Євген Новаківський – технічний експерт, тренер Центру РЕЧВ, доцент кафедри атомних електричних станцій та інженерної теплофізики (КПІ ім. І.Сікорського)

Має багаторічний досвід проведення технічних аудитів, розробки пропозицій щодо ресурсо- та енергозбереження для українських компаній та підприємств, серед яких Матвіївський АБЗ ДП “Запорізький облавтодор”;  Завод «СБК-Озера»; ПАТ “Запорізький хлібозавод № 5”; ПАТ «Укргазвидобування». Проводить тестовий аналіз для підприємств у регіонах; дослідження ефективності роботи обладнання на підприємствах; розрахунок теплових та матеріальних балансів підприємства на основі фактичних вимірювань, здійснення вимірювань на підприємствах та визначення конкретних рівнів споживання ресурсів.

Автор тренінгів

 • Розробка програм для тренінгів за наступними темами:
 • Використання енергії сонця для систем гарячого теплозабезпечення
 • Використання низькопотенційних джерел енергії (теплових насосів)
 • Процеси тепло-та масопереносу
 • Питання захисту довкілля
 • Парові котли та їх використання
 • Теплоспоживання
 • Системи виробництва тепла
 • Виробництво та споживання стиснутого повітря
 • Виробництво холоду

 

Елла Дмитроченкова

технічний експерт, тренер Центру РЕЧВ, доцент кафедри теплогазопостачання та вентиляції КНУБА

Викладає дисциплини:

 • Технологічні методи очищення промислових газових викидів
 • Вентиляція промислових будівель
 • Системи формування мікроклімату
 • Інженерні системі будівель і споруд

Розробник проектів

 • система газопостачання на заводі будівельних материалов «Астор» (м. Бориспіль)
 • система газопостачання торгового «МЕТРО Кеш Енд Кері» (м. Маріуполь)
 • система газопостачання торгового центру «Епіцентр» (м. Макіївка)

Участь у семінарі безкоштовна.
Реєстрація обов’язкова за посиланням: https://goo.gl/forms/7t0hSnuUQ7ULrJ3m2

Тренінг з ефективного використання електроенергії в промисловості та будівлях в Україні

18 та 19 червня 2018 року на базі ДВНЗ “Київський електромеханічний коледж” відбудеться Тренінг з ефективного використання електроенергії в промисловості та будівлях України. Тренінг організовано Центром ресурсоефективного та чистого виробництва в рамках міжнародного проекту Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО).

Ведучі тренінгу:

Хольгер Папст, інженер-електротехнік з міжнародним досвідом в галузі енергоефективності виробничих процесів, Lenum AG (Швейцарія).
Валерій Стецюк, викладач ДВНЗ “КЕМК”

До програми тренінгу включено наступні теми:

 • Екологічні наслідки від впливу різних джерел енергії і споживання
 • Енергоспоживання в Україні
 • Основи використання електроенергії в промисловості, електричних системах і будівлях
 • Основні процеси споживання енергії в промисловості, електричних системах і будівлях
 • Найкращі доступні техніки та практики (приклади)
 • Майстер-клас використання типових енергоефективних заходів  і приклади найкращих доступних практик
 • Електричні двигуни (теорія і наукові дослідження)
 • Перетворювач частоти
 • Трансформатори (теорія і приклади будівель)
 • Приклади використання електроприладів у хімічній промисловості
 • Приклади промислових компаній: заміна компресора (НДТ), концепція і оптимізація, приклади

Вхід вільний за умов попередньої реєстрації.

Реєстрація за телефоном +38 (044) 227-83-78 або електронною поштою: info@recpc.org

Прес-конференція “Ресурсоефективність підприємств – потенціал зростання економіки України” в ІА “Інтерфакс-Україна”

Розбудова ресурсоефективної економіки є трендом розвинутих країн. Європейським Союзом були прийняті «Дорожня карта ресурсоефективної економіки Європи» та «Стратегія економіки замкненого циклу» (2015). При цьому середня продуктивність ресурсів у Європі з 2000 по 2016 рік зросла майже в півтора рази: з 1,47 до 2,08 євро/кг.

У 2017 році країни Великої двадцятки сформували нову платформу «Діалог з ресурсної ефективності G-20» для більш тісної співпраці у сфері ефективного та сталого використання природних ресурсів впродовж усього життєвого циклу природних ресурсів, продуктів та інфраструктури.

На жаль, у сфері екологізації економіки Україна відстає не тільки від найбільш розвинутих країн, але й від найближчих сусідів. За індексом «Малі та середні підприємства (МСП) в зеленій економіці» Україна посідає останнє місце серед країн Східного партнерства ЄС, хоча є найбільшою країною регіону. Відсутність значного прогресу на національному рівні з 2012 року пов’язана з тим, що на даний момент держава не здійснює активного заохочення вітчизняних підприємств у напрямку підвищення ресурсоефективності. Показник продуктивності енергії (ВНП на одиницю загального постачання первинної енергії (ЗППЕ)) в Україні приблизно у 6 разів нижчий, ніж у країнах ОЕСР, та у понад 2 рази – ніж у країнах Східного партнерства.

З метою просування ідей ресурсоефективності та покращення умов ведення бізнесу в 2015 році в Україні було створено Платформу зростання зеленої економіки. Учасниками Платформи стали Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», Мережа Глобального договору в Україні, Програма сприяння зеленій модернізації української економіки, Інститут зеленої економіки, Центр ресурсоефективного та чистого виробництва, Торгово-промислова палата України. Платформа ставить за мету популяризацію ідей зеленої модернізації економіки та її складових; сприяння розвитку послуг ресурсозбереження в Україні; підтримку державних органів, бізнесу та громадянського суспільства в адаптації Порядку денного сталого розвитку 2030.

10 травня 2018 року в прес-центрі ІА «Інтерфакс-Україна» (вул. Рейтарська 8/5а) відбудеться презентація посібника «Основи ресурсоефективності підприємств», підготовленого в рамках діяльності Платформи зростання зеленої економіки. Посібник спрямовано на вирішення проблеми обмеженого доступу до нових технологій і сучасних методик удосконалення виробництва, яка є актуальною для більшості українських підприємств. Видання містить методики та інструменти, які дозволяють знижувати ресурсоємність виробничих процесів, застосовуючи навіть маловитратні заходи, а також конкретні приклади ресурсоефективних заходів на вітчизняних підприємствах.

Початок о 10.00

 

Учасники прес-конференції:

Ігор Шилович, директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва

Вячеслав Потапенко, директор Інституту зеленої економіки, доктор економічних наук

Андрій Ворфоломеєв, заступник національного координатора демонстраційного проекту «Ресурсоефективне та чисте виробництво» програми «Екологізація економіки країн Східного партнерства ЄС» (EaP GREEN)

Семінар-практикум “Хімічний лізинг: інноваційна та комплексна бізнес-модель сталого використання хімічних речовин”

Головна мета

 Продемонструвати переваги сталого використання хімічних речовин для розвитку бізнесу, а також досягти усвідомлення значущості підтримки даного підходу в Україні. Учасники семінару-практикуму ознайомляться з інноваційною бізнес-моделлю Хімічного лізингу (ХЛз), яка фокусується на створенні економічних, екологічних та соціальних вигод завдяки максимально ефективній експлуатації хімічних речовин.

В ході семінару буде продемонстровано приклади успішних практик впровадження Хімічного лізингу у всьому світі, які слугують та заохочують підприємства до імплементації цієї бізнес-моделі, визначені чинники, вимоги та можливості успішного впровадження концепції Хімічного лізингу в Україні задля сприяння конкурентоспроможності вітчизняних підприємств на світовому ринку.

На семінарі ми плануємо:

 • проаналізувати поточну ситуацію щодо використання хімічних речовин;
 • ознайомитись з концепцією Хімічного лізингу на засадах сталого використання хімічних речовин;
 • розглянути можливості та перспективи, ризики та перешкоди ефективного впровадження цієї моделі в Україні;
 • розглянути кращі практики з впровадження моделі Хімічного лізингу на прикладі підприємств та компаній у всьому світі;
 • визначити драйвери (рушійні сили) та вимоги, які спонукатимуть та популяризуватимуть впровадження концепції Хімічного лізингу в Україні;
 • ознайомитись з умовами конкурсу на здобуття Всесвітньої премії з Хімічного лізингу та визначити потенційні напрямки участі у конкурсі.

Семінар відбудеться 17 квітня 2018 року у КПІ ім. Ігоря Сікорського (корпус 6-є). Початок о 10.00. Реєстрація обов’язкова за телефоном (044) 227-83-78 або e-mail: info@recpc.org.

Впровадження ресурсоефективних технологій у промисловості Одеського регіону

13 квітня 2018 року відбудеться конференція«Впровадження ресурсоефективність технологій в промисловості Одеського регіону». 
На конференції будуть представлені приклади реалізованих і найбільш успішних проектів по впровадженню методики ресусоеффектівного і чистого виробництва на підприємствах і комунальних установах Одеської області та інших регіонів України, а також роз’яснені умови, порядок і переваги участі підприємств у проекті ЮНІДО.
Конференція проводиться під патронатом Одеської обласної державної адміністрації за підтримки Одеського регіонального центру енергозбереження та енергоменеджменту, Українського союзу промисловців і підприємців, Одеського відділення Асоціації міст України, АБ «Укргазбанк».

Семінар «Хімічний лізинг: Інноваційна та комплексна бізнес-модель сталого використання хімічних речовин»

Семінар «Хімічний лізинг: Інноваційна та комплексна бізнес-модель сталого використання хімічних речовин» для викладачів, аспірантів і студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Всесвітня програма ЮНІДО з Хімічного лізингу спрямована на мінімізацію негативного впливу промисловості на довкілля та підтримання конкурентоспроможності та забезпечення сталого зростання. Згідно визначення ЮНІДО, хімічний лізинг (ХЛз) – це бізнес-модель надання послуги, яка пропонує нові форми оплати за хімічні речовини. В результаті економічний інтерес всіх учасників зосереджується на оптимізації процесів та скороченні використання хімікатів.

Під час семінару будуть презентовані  умови подання заявок на участь у Четвертій всесвітній премії з Хімічного лізингу, яка відбудеться 6 листопада 2018 року.

Семінар відбудеться 5 квітня 2018 року в Великій Хімічній аудиторії Хімічного корпусу КПІ ім. Ігоря Сікорського. Початок о 14.30. Вхід вільний.

Тренінг «Ко-процесинг для цементних заводів»

Тренінг «Ко-процесинг для цементних заводів» відбудеться 21 лютого з 10.00 до 17.30 у конференц-залі Асоціації виробників цементу України «Укрцемент».

Загальна освітня мета тренінгу – сприяти покращенню практик поводження з відходами в Україні на основі знайомства і впровадження кращих світових практик. Учасникам тренінгу будуть представлені сучасні можливості з переробки промислових та побутових відходів в цементних печах. Після завершення навчання учасники зможуть застосувати різні інструменти імплементації та контролю над переробкою відходів.

Тренінг складається з 5 тематичних модулів:

 1. Вступ: сучасні підходи та міжнародні правила переробки відходів (презентація, відео-презентація)
 2. Практики поводження з відходами в Україні (презентація, практичні завдання)
 3. Цементне виробництво в Україні (презентація, групова робота)
 4. Ко-процесинг (презентація, групова робота)
 5. Законодавство (презентація, групова робота)

Тренінг проводить Дірк Хенгевосс (Dirk Hengevoss), міжнародний експерт з чистого виробництва, співробітник Університету прикладних наук Північно-Західної Швейцарії (FHNW).

Майстер-клас з фотовольтаїки

Ключова інформація для слухачів

 • Фотовольтаїка, сонячні фотоелектричні панелі
  • Частка фотовольтаїки на енергоринку, цілі ЄС щодо розвитку фотовольтаїки (звіт про створення, розвиток та впровадження фотоелектричних систем)
 • Вбудовані фотопанелі (фотопанелі, які монтуються на/в будівлях)
  • інтегрування, дизайн, конструкція, кейси
 • Фотовольтаїка в архітектурі
  • від розробки до виробництва та виконання проектів
 • Планування, дизайн та моделювання
  • орієнтування, затінення, інтегрування, ефективність, виробіток електроенергії, енергоспоживання для власних потреб
 • Витрати та переваги
  • Основні елементи, аналіз витрат, термін окупності (енергія/витрати), витрати на повний життєвий цикл

Read More

Інформаційно-навчальний семінар в Харківському міському центрі зайнятості

15 лютого 2018 року на базі Харківського міського занятості відбудеться інформаційно-навчальний семінар на тему «Центр РЕЧВ – перспективи працевлаштування та співпраці». Семінар відбудеться в рамках реалізації в Харківській області Міжнародного проекту технічної допомоги «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва в Україні».

Під час семінару будуть обговорені наступні питання:

 1. Презентація Проекту Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) з впровадження ресурсоефективного та більш чистого виробництва.
 2. Сучасні підходи до ресурсоефективності та основи методики ЮНІДО.
 3. Кращі практики з впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій на підприємствах Харківської та інших областей України.
 4. Центр ресурсоефективного та чистого виробництва: принципи і перспективи працевлаштування та співпраці.

Семінар відбудеться в приміщенні Харківського міського центру зайнятості за адресою вул. Шевченка, 137-А. Початок о 14.00. Реєстрація обов’язкова за телефоном +38(044)227-83-78.

Вхід вільний.

Засідання Консультативної ради Міжнародного проекту «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва в Україні»

На порядку денному засідання:

 • презентація діяльності Центру ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ) в Україні; цілі та перспективи на 2018 -2019 роки;
 • РЕЧВ та сталий розвиток промисловості: перспективи для українських підприємств і компаній;
 • політика сприяння ресурсоефективному та чистому виробництву в Україні: підсумки Зустрічі експертної групи 12 жовтня 2017 року.