Тренінг «Ко-процесинг для цементних заводів»

Тренінг «Ко-процесинг для цементних заводів» відбудеться 21 лютого з 10.00 до 17.30 у конференц-залі Асоціації виробників цементу України «Укрцемент».

Загальна освітня мета тренінгу – сприяти покращенню практик поводження з відходами в Україні на основі знайомства і впровадження кращих світових практик. Учасникам тренінгу будуть представлені сучасні можливості з переробки промислових та побутових відходів в цементних печах. Після завершення навчання учасники зможуть застосувати різні інструменти імплементації та контролю над переробкою відходів.

Тренінг складається з 5 тематичних модулів:

 1. Вступ: сучасні підходи та міжнародні правила переробки відходів (презентація, відео-презентація)
 2. Практики поводження з відходами в Україні (презентація, практичні завдання)
 3. Цементне виробництво в Україні (презентація, групова робота)
 4. Ко-процесинг (презентація, групова робота)
 5. Законодавство (презентація, групова робота)

Тренінг проводить Дірк Хенгевосс (Dirk Hengevoss), міжнародний експерт з чистого виробництва, співробітник Університету прикладних наук Північно-Західної Швейцарії (FHNW).

Майстер-клас з фотовольтаїки

Ключова інформація для слухачів

 • Фотовольтаїка, сонячні фотоелектричні панелі
  • Частка фотовольтаїки на енергоринку, цілі ЄС щодо розвитку фотовольтаїки (звіт про створення, розвиток та впровадження фотоелектричних систем)
 • Вбудовані фотопанелі (фотопанелі, які монтуються на/в будівлях)
  • інтегрування, дизайн, конструкція, кейси
 • Фотовольтаїка в архітектурі
  • від розробки до виробництва та виконання проектів
 • Планування, дизайн та моделювання
  • орієнтування, затінення, інтегрування, ефективність, виробіток електроенергії, енергоспоживання для власних потреб
 • Витрати та переваги
  • Основні елементи, аналіз витрат, термін окупності (енергія/витрати), витрати на повний життєвий цикл

Read More

Інформаційно-навчальний семінар в Харківському міському центрі зайнятості

15 лютого 2018 року на базі Харківського міського занятості відбудеться інформаційно-навчальний семінар на тему «Центр РЕЧВ – перспективи працевлаштування та співпраці». Семінар відбудеться в рамках реалізації в Харківській області Міжнародного проекту технічної допомоги «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва в Україні».

Під час семінару будуть обговорені наступні питання:

 1. Презентація Проекту Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) з впровадження ресурсоефективного та більш чистого виробництва.
 2. Сучасні підходи до ресурсоефективності та основи методики ЮНІДО.
 3. Кращі практики з впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій на підприємствах Харківської та інших областей України.
 4. Центр ресурсоефективного та чистого виробництва: принципи і перспективи працевлаштування та співпраці.

Семінар відбудеться в приміщенні Харківського міського центру зайнятості за адресою вул. Шевченка, 137-А. Початок о 14.00. Реєстрація обов’язкова за телефоном +38(044)227-83-78.

Вхід вільний.

Засідання Консультативної ради Міжнародного проекту «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва в Україні»

На порядку денному засідання:

 • презентація діяльності Центру ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ) в Україні; цілі та перспективи на 2018 -2019 роки;
 • РЕЧВ та сталий розвиток промисловості: перспективи для українських підприємств і компаній;
 • політика сприяння ресурсоефективному та чистому виробництву в Україні: підсумки Зустрічі експертної групи 12 жовтня 2017 року.

Cемінар «РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЕКТУ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ НАЦІЙ З ПРОМИСЛОВОГО РОЗВИТКУ (ЮНІДО) ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ РЕСУРСОЕФЕКТИВНОГО ТА БІЛЬШ ЧИСТОГО ВИРОБНИЦТВА НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ»

23 січня 2018 року у м. Коростені відбудеться інформаційний семінар «РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЕКТУ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ НАЦІЙ З ПРОМИСЛОВОГО РОЗВИТКУ (ЮНІДО) ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ РЕСУРСОЕФЕКТИВНОГО ТА БІЛЬШ ЧИСТОГО ВИРОБНИЦТВА НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ».

Семінар організовує Коростенська міська рада та Центр ресурсоефективного та чистого виробництва в рамках проекту міжнародної технічної допомоги ЮНІДО в Україні.

Під час семінару будуть представлені кращі практики впровадження ресурсоефективного та чистого виробництва на підприємствах Житомирської, Вінницької, Київської та інших областей України. Також учасники семінару дізнаються про доступні механізми фінансової підтримки енерго- та ресурсоефективних проектів (гранти, спеціальні кредитні програми тощо). Буде надано детальну інформацію щодо проекту ЮНІДО, принципів його реалізації в Україні, роз’яснено вимоги до підприємств, які можуть бути залучені до проекту, а також переваги та користь участі в проекті для підприємств.

Семінар відбудеться 23 січня 2018 року у конференц-залі Палацу культури ім. Т.Г. Шевченка (м. Коростень, вул. Грушевського 1, 2-й поверх). Початок реєстрації о 10:00.

Участь у заході безкоштовна.