Вебінар на тему «Пилогазоочищення на промислових підприємствах»

Вебінар для інженерів та енергетиків підприємств, користувачів, виробників та постачальників пилогазоочисного обладнання для промислових підприємств. Під час вебінару будуть розглянуті наступні питання:

 1. Європейські нормативи на газові викиди;
 2. Методика виконання вимірювань масової концентрації речовини у вигляді суспендованих твердих частинок в організованих викидах стаціонарних джерел;
 3. Підбір пилогазоочисного обладнання.

Ведучий вебінару – Сергій Плашихін, к.т.н, технічний експерт Центру РЕЧВ

Участь безкоштовна. Попередня реєстрація є обов’язковою за посиланням: https://etutorium.com/auth/register.html?token=3825b39e5b4a98a08536a9405b4a98a08537d071

«ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСОЕФЕКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ: КРАЩІ НАЦІОНАЛЬНІ ТА МІЖНАРОДНІ ПРАКТИКИ 2018 РОКУ»

14 грудня 2018 року у Києві відбудеться конференція «Підвищення ресурсоефективності підприємств: кращі національні та міжнародні практики 2018 року».

Під час конференції будуть представлені сучасні підходи щодо ресурсо- та енергозбереження в промисловості на прикладі успішних проектів із впровадження ресурсоефективних рішень на підприємствах України та інших країн світу, обговорюватимуться напрями фінансово-інвестиційної і технологічної підтримки заходів з підвищення ресурсоефективності підприємств.

До участі в конференції запрошено представників посольства Австрії та Швейцарського бюро співробітництва в Україні (SCO), міжнародних і національних експертів з ресурсоефективності, представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, фінансових установ, керівників та фахівців підприємств міста Києва та Київської області.

Проект програми доступний тут.

Конференцію організовано Київською міською інноваційною галузевою організацією роботодавців «Центр ресурсоефективного та чистого виробництва» (Центр) в рамках проекту Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва» за підтримки Урядів Швейцарської Конфедерації та Республіки Австрія.

Початок реєстрації 9.30
Місце проведення: зал «Галицький» Premier Hotel Lybid (пл. Перемоги, 1, м. Київ).
Вхід вільний. Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/lH6GETDRRfzrvfei2

Додаткова інформація за тел. 044-227-83-78

Cемінар «Вдосконалення виробничих процесів на підприємствах харчової промисловості за рахунок впровадження ресурсоефективних та чистих технологій. Досвід і кращі практики Центру ресурсоефективного та чистого виробництва»

Місце: Харківський державний університет харчування та торгівлі

Зала засідань вченої ради (4-й поверх, аудиторія № 45)

Дата: 16 листопада 2018 р.

Час: 10:00 – 13:00

Учасники:

 • керівники (фахові спеціалісти) підприємств харчової промисловості Харківської області;
 • представники Департаментів з підвищення конкурентоспроможності регіону та агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації;
 • директор та експерти Центру ресурсоефективного та чистого виробництва;
 • представники промислових бізнес-асоціації та громадських організацій;
 • керівництво, викладачі Харківського державного університету харчування та торгівлі (ХДУХТ);
 • представники галузевих та місцевих ЗМІ.

Реєстрація: info@recpc.org

Методи вдосконалення виробничих процесів (технологій та обладнання): кращі практики. Інформаційний семінар

6 листопада 2018 року в рамках VI Спеціалізованої виставки «Екологія підприємства» відбудеться інформаційний семінар Центру РЕЧВ «Методи вдосконалення виробничих процесів (технологій та обладнання): кращі практики».

Під час семінару будуть розглянуті сучасні підходи до підвищення екологічної безпеки виробничих процесів на прикладі кращіх практик їх впровадження підприємствами України та Європейських країн.

Семінар відбудеться у Конференц-залі №7 Міжнародного виставкового центру (Броварський проспект, 15, павільйон №2, вхід 2-А). Початок о 14.00.

Реєстрація є обов’язковою за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1xeo34zHkFhnB6-wItYfMuHz7bfEVgxxB4iNyiS80fZo/edit

Детальніше про виставку дивіться за посиланням: http://www.iec-expo.com.ua/uk/ecoua-2018.html

Інформація про участь Центру РЕЧВ у V Спеціалізованій виставці «Екологія підприємства» (2017) доступна за посиланням: http://www.recpc.org/novosti/krashhi-rechv-praktiki-predstavleni-v-ramkax-specializovano%D1%97-vistavki-ekologiya-pidpriyemstva-2017/

 

 

Навчально-ознайомчий тур до Швейцарії

З 1 по 6 жовтня 2018 року в рамках проекту “Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва в Україні” відбудеться навчально-ознайомчий тур до Швейцарії. 

Метою туру є відвідування кількох ключових промислових підприємств Швейцарії, ознайомлення з їхньою профільною діяльністю, проведення тематичних семінарів та презентацій. Тур спрямовано на ознайомлення українських РЕЧВ-експертів, представників підприємств та промислових асоціацій з реалізацією концепції РЕЧВ у Швейцарії, зі специфікою роботи промислових підприємств та новітніми технологіями. 

Ключовими темами для вивчення/ознайомлення під час туру буде поводження з відходами, а саме: валоризація і ко-процесінг (використання відходів одного виробництва як сировину для іншого); та переробка відходів.

Комплексне використання різних джерел енергій для потреб тепло- та холодопостачання промислових підприємств

Про що вебінар?

Енергоресурси дорожчають кожного року, і вашому підприємству все складніше витримувати конкуренцію, тримаючи ціни на продукцію на розумному рівні. Як обрати найкращу стратегію оптимізації енергоспоживання, на що звернути увагу першочергово?

Цей вебінар буде вас корисним, якщо:

 1. Заміна обладнання на менш енергоємне або заміщення традиційних джерел енергії на альтернативні наразі не є оптимальною стратегією для вашого підприємства, з різних причин.
 2. Ви маєте досвід застосування різних підходів щодо скорочення енергоспоживання, але готові спробувати щось нове та більш ефективне.
 3. Ви хочете дізнатись, наскільки ваше підприємство відповідає стандартам енергоспоживання для галузі, чи воно є кращим або гіршим за підприємства-конкурентів.

 

Для кого вебінар?

Вебінар для інженерів та енергетиків підприємств, користувачів, виробників та постачальників обладнання

Мета вебінару: поінформувати слухачів щодо доступних напрямів комплексного здешевлення експлуатації систем тепло- та холодозабезпечення промислових підприємств на основі принципів ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ)

 

Програма вебінару

 1. Принципи РЕЧВ та їх застосування на підприємстві
 2. Норми теплоспоживання на опалення та холодозабезпечення
 3. Як розрахувати вартість тепла від різних джерел тепла
 4. Як розрахувати вартість холоду від різних джерел тепла та скидне тепло
 5. Застосування рекуперації тепла та холоду в системах вентиляції
 6. Налаштування та експлуатація котельного обладнання
 7. Розповсюдження теплоносія та балансування систем
 8. Налаштування та експлуатація холодильного обладнання

 

Чим корисний досвід та підхід експертів Центру ресурсоефективного та чистого виробництва?

Центр РЕЧВ понад 10 років займається розробкою та впровадженням ресурсо- та енергозберігаючих технічних рішень на основі проведення професійного комплексного технічного аудиту підприємств.

Клієнтами Центру стали понад 110 вітчизняних підприємств металургійної, хімічної, харчової, легкої та інших галузей промисловості різних форм власності. Сумарний ефект від економії усіх видів ресурсів завдяки запропонованим технічним рішенням перевищує 15 млн. євро.

В Україні Центр виконує проект ЮНІДО «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва», який покликаний сприяти ефективнішому та раціональнішому використанню ресурсів у промисловості, підвищенню конкурентоспроможності українських підприємств та зниженню навантаження на довкілля. Ключовим завданням Проекту вважається максимальне сприяння процесу адаптації та застосуванню методів, практик, технологій та концепції ресурсоефективного та більш чистого виробництва, тим самим забезпечуючи українську промисловість необхідними інструментами прискореного просування екологічно безпечної продукції на загальнонаціональний та регіональні ринки.

 

Ведучі вебінару

Євген Новаківський – технічний експерт, тренер Центру РЕЧВ, доцент кафедри атомних електричних станцій та інженерної теплофізики (КПІ ім. І.Сікорського)

Має багаторічний досвід проведення технічних аудитів, розробки пропозицій щодо ресурсо- та енергозбереження для українських компаній та підприємств, серед яких Матвіївський АБЗ ДП “Запорізький облавтодор”;  Завод «СБК-Озера»; ПАТ “Запорізький хлібозавод № 5”; ПАТ «Укргазвидобування». Проводить тестовий аналіз для підприємств у регіонах; дослідження ефективності роботи обладнання на підприємствах; розрахунок теплових та матеріальних балансів підприємства на основі фактичних вимірювань, здійснення вимірювань на підприємствах та визначення конкретних рівнів споживання ресурсів.

Автор тренінгів

 • Розробка програм для тренінгів за наступними темами:
 • Використання енергії сонця для систем гарячого теплозабезпечення
 • Використання низькопотенційних джерел енергії (теплових насосів)
 • Процеси тепло-та масопереносу
 • Питання захисту довкілля
 • Парові котли та їх використання
 • Теплоспоживання
 • Системи виробництва тепла
 • Виробництво та споживання стиснутого повітря
 • Виробництво холоду

 

Елла Дмитроченкова

технічний експерт, тренер Центру РЕЧВ, доцент кафедри теплогазопостачання та вентиляції КНУБА

Викладає дисциплини:

 • Технологічні методи очищення промислових газових викидів
 • Вентиляція промислових будівель
 • Системи формування мікроклімату
 • Інженерні системі будівель і споруд

Розробник проектів

 • система газопостачання на заводі будівельних материалов «Астор» (м. Бориспіль)
 • система газопостачання торгового «МЕТРО Кеш Енд Кері» (м. Маріуполь)
 • система газопостачання торгового центру «Епіцентр» (м. Макіївка)

Участь у семінарі безкоштовна.
Реєстрація обов’язкова за посиланням: https://goo.gl/forms/7t0hSnuUQ7ULrJ3m2

Тренінг з ефективного використання електроенергії в промисловості та будівлях в Україні

18 та 19 червня 2018 року на базі ДВНЗ “Київський електромеханічний коледж” відбудеться Тренінг з ефективного використання електроенергії в промисловості та будівлях України. Тренінг організовано Центром ресурсоефективного та чистого виробництва в рамках міжнародного проекту Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО).

Ведучі тренінгу:

Хольгер Папст, інженер-електротехнік з міжнародним досвідом в галузі енергоефективності виробничих процесів, Lenum AG (Швейцарія).
Валерій Стецюк, викладач ДВНЗ “КЕМК”

До програми тренінгу включено наступні теми:

 • Екологічні наслідки від впливу різних джерел енергії і споживання
 • Енергоспоживання в Україні
 • Основи використання електроенергії в промисловості, електричних системах і будівлях
 • Основні процеси споживання енергії в промисловості, електричних системах і будівлях
 • Найкращі доступні техніки та практики (приклади)
 • Майстер-клас використання типових енергоефективних заходів  і приклади найкращих доступних практик
 • Електричні двигуни (теорія і наукові дослідження)
 • Перетворювач частоти
 • Трансформатори (теорія і приклади будівель)
 • Приклади використання електроприладів у хімічній промисловості
 • Приклади промислових компаній: заміна компресора (НДТ), концепція і оптимізація, приклади

Вхід вільний за умов попередньої реєстрації.

Реєстрація за телефоном +38 (044) 227-83-78 або електронною поштою: info@recpc.org

Прес-конференція “Ресурсоефективність підприємств – потенціал зростання економіки України” в ІА “Інтерфакс-Україна”

Розбудова ресурсоефективної економіки є трендом розвинутих країн. Європейським Союзом були прийняті «Дорожня карта ресурсоефективної економіки Європи» та «Стратегія економіки замкненого циклу» (2015). При цьому середня продуктивність ресурсів у Європі з 2000 по 2016 рік зросла майже в півтора рази: з 1,47 до 2,08 євро/кг.

У 2017 році країни Великої двадцятки сформували нову платформу «Діалог з ресурсної ефективності G-20» для більш тісної співпраці у сфері ефективного та сталого використання природних ресурсів впродовж усього життєвого циклу природних ресурсів, продуктів та інфраструктури.

На жаль, у сфері екологізації економіки Україна відстає не тільки від найбільш розвинутих країн, але й від найближчих сусідів. За індексом «Малі та середні підприємства (МСП) в зеленій економіці» Україна посідає останнє місце серед країн Східного партнерства ЄС, хоча є найбільшою країною регіону. Відсутність значного прогресу на національному рівні з 2012 року пов’язана з тим, що на даний момент держава не здійснює активного заохочення вітчизняних підприємств у напрямку підвищення ресурсоефективності. Показник продуктивності енергії (ВНП на одиницю загального постачання первинної енергії (ЗППЕ)) в Україні приблизно у 6 разів нижчий, ніж у країнах ОЕСР, та у понад 2 рази – ніж у країнах Східного партнерства.

З метою просування ідей ресурсоефективності та покращення умов ведення бізнесу в 2015 році в Україні було створено Платформу зростання зеленої економіки. Учасниками Платформи стали Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», Мережа Глобального договору в Україні, Програма сприяння зеленій модернізації української економіки, Інститут зеленої економіки, Центр ресурсоефективного та чистого виробництва, Торгово-промислова палата України. Платформа ставить за мету популяризацію ідей зеленої модернізації економіки та її складових; сприяння розвитку послуг ресурсозбереження в Україні; підтримку державних органів, бізнесу та громадянського суспільства в адаптації Порядку денного сталого розвитку 2030.

10 травня 2018 року в прес-центрі ІА «Інтерфакс-Україна» (вул. Рейтарська 8/5а) відбудеться презентація посібника «Основи ресурсоефективності підприємств», підготовленого в рамках діяльності Платформи зростання зеленої економіки. Посібник спрямовано на вирішення проблеми обмеженого доступу до нових технологій і сучасних методик удосконалення виробництва, яка є актуальною для більшості українських підприємств. Видання містить методики та інструменти, які дозволяють знижувати ресурсоємність виробничих процесів, застосовуючи навіть маловитратні заходи, а також конкретні приклади ресурсоефективних заходів на вітчизняних підприємствах.

Початок о 10.00

 

Учасники прес-конференції:

Ігор Шилович, директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва

Вячеслав Потапенко, директор Інституту зеленої економіки, доктор економічних наук

Андрій Ворфоломеєв, заступник національного координатора демонстраційного проекту «Ресурсоефективне та чисте виробництво» програми «Екологізація економіки країн Східного партнерства ЄС» (EaP GREEN)

Семінар-практикум “Хімічний лізинг: інноваційна та комплексна бізнес-модель сталого використання хімічних речовин”

Головна мета

 Продемонструвати переваги сталого використання хімічних речовин для розвитку бізнесу, а також досягти усвідомлення значущості підтримки даного підходу в Україні. Учасники семінару-практикуму ознайомляться з інноваційною бізнес-моделлю Хімічного лізингу (ХЛз), яка фокусується на створенні економічних, екологічних та соціальних вигод завдяки максимально ефективній експлуатації хімічних речовин.

В ході семінару буде продемонстровано приклади успішних практик впровадження Хімічного лізингу у всьому світі, які слугують та заохочують підприємства до імплементації цієї бізнес-моделі, визначені чинники, вимоги та можливості успішного впровадження концепції Хімічного лізингу в Україні задля сприяння конкурентоспроможності вітчизняних підприємств на світовому ринку.

На семінарі ми плануємо:

 • проаналізувати поточну ситуацію щодо використання хімічних речовин;
 • ознайомитись з концепцією Хімічного лізингу на засадах сталого використання хімічних речовин;
 • розглянути можливості та перспективи, ризики та перешкоди ефективного впровадження цієї моделі в Україні;
 • розглянути кращі практики з впровадження моделі Хімічного лізингу на прикладі підприємств та компаній у всьому світі;
 • визначити драйвери (рушійні сили) та вимоги, які спонукатимуть та популяризуватимуть впровадження концепції Хімічного лізингу в Україні;
 • ознайомитись з умовами конкурсу на здобуття Всесвітньої премії з Хімічного лізингу та визначити потенційні напрямки участі у конкурсі.

Семінар відбудеться 17 квітня 2018 року у КПІ ім. Ігоря Сікорського (корпус 6-є). Початок о 10.00. Реєстрація обов’язкова за телефоном (044) 227-83-78 або e-mail: info@recpc.org.